Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CANTON AS 525 SC Najlepsze ustawienia

Marczi1978 13 Mar 2011 00:35 2001 4
 • #1
  Marczi1978
  Level 2  
  Witam,

  Szukam najlepszych ustawień:
  1) crossover (regulacja 45-200 Hz)
  2) phase (regulacja 0-180)

  Volume sub'a zostawiam we własnym zakresie.
  Jakie proponujecie ustawienia...?
  Sprzedawca zaproponował ustawienie wszystkich na godzinę trzecią i po sprawie czyli mnie zlał i było to raczej mało profesjonalne.
  Sub przy takich ustawieniach tylko wkurza...

  Pozdrawiam,MJ
 • #2
  uzbek86
  Level 16  
  Crossover ustawiasz tak jak masz ustawione w amplitunerze, pewnie ok 80 Hz. Phase również. Jak nie masz takiego ustawienia w amplitunerze to ustawiaj "na słuch" to tylko odwrócona faza głośnika.
 • #4
  Joincik
  Level 17  
  Wszystko dostrój wg. własnego słuchu, jak Ci najbardziej spasuje. Chodzi o to, żeby subwoofer jedynie wspomagał kolumny tam, gdzie sobie już nie radzą, a nie podbijał bas z nich.

  Faze ustawiaj tak, że im głośniej subwoofer będzie grał, tym lepiej (lepsze zgranie z kolumnami).

  Może być też tak, że załóżmy Twoje kolumny grają np. od 60hz, a pomieszczenie podbija bas w okolicy 50hz. W takim wypadku najlepsze było by jak najniższe ustawienie zwrotnicy, żeby przy tych przykładowych 50hz subwoofer jak najmniej gral.

  Wszystko, ale to wszystko zalezy od pomieszczenia i reszty sprzętu. W takim wypadku - ustaw tak, jak najbardziej Ci się podoba.

  Nie zapomnij tez o optymalnym ustawieniu subwoofera, najlepiej 50-80cm od ściany, w żadnym wypadku w rogu, wtedy jest najmniej odbić, a najwięcej prawdziwego basu, choć jest również wiele innych czynników, więc nie musisz się sztywno kierować takim ustawieniem.

  Jeśli żadne ustawienie nie będzie Ci odpowiadać, i będzie tylko denerwować, warto pokusić się o pułapki basowe, czy korekcje aktywną.
 • #5
  uzbek86
  Level 16  
  Możesz ustawić gałki w połowie i wykonać kalibrację głośników przy pomocy mikrofonu który jest dostarczony do tego amplitunera. A później wprowadzić małe poprawki "na słuch".
  Nie pamiętam menu Onkyo, te ustawienia będziesz miał w "SPEAKER SETUP->MANUAL SETUP"