Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP DV6700 po zwarciu nie włącza się

sebo1_30 13 Mar 2011 00:44 3010 8
  • #1 13 Mar 2011 00:44
    sebo1_30
    Poziom 15  

Witam. Mam problem z laptopem HP DV6700(DV6710EA) model płyty DAOAT1MB8HOREV:H. Otóż po wizycie w serwisie (wymiana układu graficznego) panowie fachowcy uszkodzili podstawkę pod baterię biosową. Bateria kilka dni po wizycie w serwisie wypadła ze swojego miejsca i zrobiła zwarcie na płycie głównej. Po tym incydencie laptop przestał się włączać. Pali się jedynie niebieska dioda we gnieżdzie zasilania. Proszę o poradę od czego zacząć sprawdzanie na co zwrócić uwagę. Na załączonej fotce miejsca widocznych nadpaleń na cynie kondensatorów- widocznie tam wysunęła się bateria. HP DV6700 po zwarciu nie włącza się HP DV6700 po zwarciu nie włącza się

0 8
  • #2 13 Mar 2011 09:14
    hk3r
    Poziom 12  

Pierwsze co to bym poszedł (zadzwonił do tego serwisu) i to wyjaśnij.Co to za serwis??
    Jeżeli chcesz zacząć diagnostykę, musisz zacząć najpierw od wymiany tych układów, co widać że uszkodzone.

0
  • #3 13 Mar 2011 12:27
    sebo1_30
    Poziom 15  

No niestety laptopa dostałem od znajomego który niestety nie mógł nic wywalczyć z tym serwisem. Serwis twierdzi że że laptop został mocno puknięty i dlatego wypadła bateria. Co dziwne to przy rozkręcaniu laptopa nie wypadły resztki uszkodzonego gniazda baterii bios. Czyli gniazdo zostało uszkodzone w serwisie i nie potrafią się do tego przyznać. Zaznaczone na fotce kondensatory nie są uszkodzone tylko widać na ich końcach nadpaloną cynę przez zwarcie (do wymiany?).
    Co do serwisów komputerowych proponuję się wystrzegać wszystkich z Tczewa. Naprawiam komputery i zdarza mi się otrzymywać właśnie egzemplarze po takowych pseudo serwisach. A laptopa mam już drugiego po tym samym serwisie i w poprzednim poczynili takie spustoszenia że szkoda gadać a wystarczyło tylko wymienić uszkodzoną pamięć ram a oni kombinowali z nieporadnym lutowaniem w obrębie całej płyty i dedykowanej karty graficznej. W końcu się poddali i skasowali ponoć 200zł za laptopa którego w dodatku nie naprawili. Na szczęście laptop przeżył te operacje w serwisie.

0
  • #4 13 Mar 2011 12:31
    hk3r
    Poziom 12  

Przepraszam, źle doczytałem.
    Zdjęcia są mało wyraźne i dlatego myślałem że te układy "wyleciały".
    Podaj oznaczenia tych elementów, albo zrób dokładne zdjęcie.
    Gdzieś powinienem mieć schemat to sprawdzę później.
    Pozdrawiam

0
  • #5 13 Mar 2011 20:42
    sebo1_30
    Poziom 15  

Wedle oznaczeń wychodzi na pc165 i pc166 są to 2 kondensatory. Nie chce mi się wierzyć żeby to one zostały uszkodzone. zwarcie raczej uszkodziło coś innego. Ale poszperam i na początek je wymienię.
    Niestety jak posiadasz schemat to sprawdz proszę na jakiej linii są te kondensatory i zauważyłem jeszcze takie samo nadpalenie cyny na rezystorze pr180

0
  • #6 13 Mar 2011 21:49
    kwinto10
    Poziom 13  

Nie sądzę żeby problem leżał w tych kondensatorach filtrujących.

HP DV6700 po zwarciu nie włącza się

0
  • #7 13 Mar 2011 22:18
    sebo1_30
    Poziom 15  

Tak więc co się usmażyło? Czyżby max8724? Proszę o podpowiedz gdzie i co pomierzyć. Wprawnym elektronikiem nie jestem, ale co nieco potrafię sobie naprawić.

0
  • #9 14 Mar 2011 23:55
    sebo1_30
    Poziom 15  

Dziękuję za podpowiedż. Niestety dziś nie dam rady nic ruszyć ale jutro postaram się skorzystać z materiału.

0