Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pamiec RAM, ROM i EPROM

28 Paź 2004 16:41 848 3
  • Poziom 25  
    Potrzebny mi jest uklad do zapisywania i odczytywania pamieci RAM, ROM i EPROM (oczywiscie z wbudowanymi pamieciami). Moje pytanie dotyczy tych pamieci. Jak zrobic te pamieci w sposob latwy do otczytu i jak polaczyc je z klawiatura i wyswietlaczem diodowym?
  • Poziom 25  
    Kolego, podstawowy problem to taki : jak duże mają to być pamieci bo może sie okazać przy małych pojemnościach że to wszystko jest w jednym procesorze. Natomiast jesli każdą z wymienionych typów pamięci chcesz mieć osobno to układ zlekka się rozbuduje i jeśli nic dotychczas nie robiłeś na procesorach to będziesz miał problem.
  • Poziom 12  
    Ale uklad ma byc dyskretnym elementem stojacym obok Twojego ukladu? Ma tak po prostu zapisywac? Moze jakas kontrola CRC?
  • Poziom 34  
    kordel napisał:
    Potrzebny mi jest uklad do zapisywania i odczytywania ROM

na pewno chcesz zapisywać ROM?? Po drugie skąd weźmiesz zapisany ROM do czytania ;)

kordel napisał:
    jak polaczyc je z klawiatura

zdefiniuj pojęcie klawiatura

kordel napisał:
    jak polaczyc je z wyswietlaczem diodowym?

zdefiniuj pojęcie wyświetlacz

kordel napisał:
    Potrzebny mi jest uklad do zapisywania i odczytywania pamieci RAM, EPROM

zdefiniuj pojęcie pamięć RAM, EPROM

Dlaczego pytasz o to w Układach scalonych?

Czy to ma być na procku czy ręcznie?

Proponuję przespać się, wypić kawkę , przy kawce przemyśleć o co chcesz zapytać i dopiero potem pytać. Na razie to jest takie coś z takim czymś bez takiego czegoś :(

olekewaagata-> ja nie martwiłbym się o pojemność, ale najpierw o rodzaj EPROMa ;)