Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Sharan 97r Skrzynia lub sprzęgło

13 Mar 2011 07:44 3036 6
  • Poziom 2  
    Witam, mam pytanie posiadam VW SHARAN 2.8 VR6 97r.
    Samochód przez okres zimowy nie był jeżdżony, był tylko kilka razy odpalony. Stał tak około 4 miesięcy, gdyż ja pracowałem w Holandii. Teraz jak przyjechałem, poleciałem zapłacić OC, wsiadam w sharanka a on nic, wrzucam jedynke nie rusza, patrze inne biegi także wsteczny i nic, samochód lekko drgnie nawet moge puścić do końca sprzęgło i nic stoi w miejscu. sprzęgło wydaje taki dziwne odgłosy puk puk puk (bardzo cicho), ręcznego na zime nie zaciągałem był na jedynce zostawiony. Więc moje pytanie brzmi w czym tkwi problem???? (regulamin pkt 11.2)
  • Poziom 30  
    Jeśli biegi na zapalonym silniku wchodzą normalnie bez zgrzytów itd. to sprawdź przeguby!
  • Poziom 2  
    Więc zrobiłem tak, odkręciłem przednie koła i postawiłem auto na klockach betonowych, aby sprawdzić czy ruszy napęd. Niestety przeguby lekko tylko drygną i koniec, nie ma wg napędu, biegi w aucie moge łatwo sobie przestawiać nawet bez wciskania sprzęgła chodzą tak samo jakbym wciskał to sprzęgło. W czym Panowie tkwi problem ?
  • Poziom 9  
    Witam
    Kolego miałem podobny problem w Golfie III 1,9 TDI. Problem wyglądał tak samo, wkładałem biegi, każdy i nic... sprzęgło wcześniej działało bez zarzutów ale postanowiłem je wymienić. I to był błąd...
    Okazało się że problem leżał w wybieraku, na którym wytarł się wielo-frez na którym była umieszczona blaszka od której odchodziły linki od zmiany biegów. Polecam sprawdzenie wybieraka.
    Pozdrawiam
  • Moderator na urlopie...
    No ja stawiam na sprzęgło. Właśnie robię takiego i całkowicie odpadły okładziny na tarczy i efekt jak u Ciebie. Pozdrawiam.
  • Poziom 30  
    Jak wyżej kolega napisał. Jak bez wyciśnięcia sprzęgła zmieniasz biegi to padło sprzęgło.
  • Poziom 2  
    Dzięki Panowie, padło sprzęgło temat można zamknąć.