Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterownik Fatek 20MC-dostęp zablokowany hasłem.

alienforce 13 Mar 2011 08:24 3330 6
    alienforce
    Level 9  
    Witam wszystkich.Parę tygodni wstecz ustawiłem hasło na Fateku , problem w tym że go nie pamiętam.Teraz przy próbie połączenia z WinProladderem sterownik żąda hasła.Czy jest jakiś sposób na obejście hasła?
    tylus
    Level 13  
    Witam

Nie ma sposobu na obejście hasła i dostania się do programu sterownika.

Można jedynie zrobić inicjalizację PLC (menu PLC->Quick Control -> Initlialize PLC), co pociąga za sobą całkowite jego wyczyszczenie. Utraci się program ale będzie można się do niego dostać i ponownie zaprogramować (jeżeli masz projekt zapisany na dysku to sprawa będzie rozwiązana, jeżeli nie - wszystko trzeba będzie zacząć od początku)
    alienforce
    Level 9  
    Witam.Problem polega na tym że Fatek żąda hasła przy próbie połączenia online.Próbowałem już na wszystkich dostępnych portach(rs232 i rs485)-bez rezultatu.Nie chodzi tu o zabezpieczenie programu lecz dostępu do sterownika.Na sterowniku pulsuje error i załączone jest wyjście Y0.Wiem że wewnątrz sterownika jest bateria.Czy wyjęcie baterii zresetuje sterownik?
    tylus
    Level 13  
    Witam ponownie

Ten kod błędu sygnalizowany przez zapalenie Y0 wskazuje, że w programie użyta jest funkcja nie wspierana przez CPU.

Wyjąć baterii się w łatwy sposób nie da. Natomiast jej zwarcie na kilka sekund spowoduje wymazanie programu (wyczyszczenie sterownika).
    alienforce
    Level 9  
    Dzięki za szybką odpowiedź.Co do zabezpieczenia samego projektu w WinProladder
    to opisany jest sposób jak to obejść na tej stronce:
    http://plcforum.uz.ua/viewtopic.php?f=3&t=5035
    Wezmę sterownik na warsztat i zobaczymy czy zadziała trick z baterią.
    Pozdrawiam.
    tylus
    Level 13  
    Witam

Pobrałem, przetestowałem.

Da się obejść hasło do projektu zapisanego na dysku.

Natomiast nie da się wejść do sterownika zabezpieczonego hasłem (nie można się z nim połączyć i zobaczyć co jest napisane w środku).
    alienforce
    Level 9  
    Działa!!!Rozkręciłem sterownik i zrobiłem krótkie zwarcie na baterii podtrzymującej .Po ponownym podłączeniu wszystko działa jak należy.
    Dziękuję koledze Tylusowi za pomoc.
    Temat zamykam.