Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Do czego służą maszty na polach

13 Mar 2011 09:06 3572 11
  • Poziom 11  
    Witam.
    Czy mógł by mi ktoś powiedzieć do czego służą 30 metrowe maszty umieszczane na polach? Na kilku wysokościach umieszczone są chyba przyrządy do pomiaru prędkości wiatru, zainstalowana jest też kamera. Czy to są maszty meteorologiczne? W moim powiecie naliczyłem ich ok. 10 sztuk.
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 33  
    Kurde też chciałbym to wiedzieć. Ponoć mają tam stać Elektrownie wiatrowe-widmo. Hehe już to widzę.
    Mój znajomy przywiózł 2 wiatraki od niemców, które gniją w pokrzywach, każdy tylko pyta po co mu ten kierat.
  • Poziom 30  
    Czytałem niedawno ogłoszenia na alle..ro o pomiarach przed budową elektrowni wiatrowych. Są to właśnie takie maszty i na przynajmniej dwóch (może więcej, nie pamiętam) są wykonywane pomiary. Takie badania na rok kosztują ok 3-5tys zł.
  • Poziom 21  
    To długoterminowe pomiary siły i kierunku wiatru pod ew. przyszłe elektrownie wiatrowe. Przynajmniej temu służy taki maszt niedaleko mnie.
  • Poziom 16  
    Też w okolicy mam kilka takich masztów.
    I tak jak mówicie podobno sprawdzają czy może tam powstać elektrownia wiatrowa.
  • Poziom 30  
    krzysiekg7 napisał:
    Też w okolicy mam kilka takich masztów.
    I tak jak mówicie podobno sprawdzają czy może tam powstać elektrownia wiatrowa.

Nie "czy może" tylko na ile jest opłacalne jej postawienie w tym miejscu - ku ścisłości.
  • Poziom 10  
    30m. jakiś niski koło mnie stoi jeden i ma on 100m ,taka rura z linami odciągającymi prawdopodobnie ma przez rok badać średnią siłę wiatru postawił to E.ON-Energie

Dodano po 9 [minuty]:

Do czego służą maszty na polach to nie ten ale podobny typo gadał że jak średnia w roku wyjdzie 6,5m/s to sie będzie opylało postawić turbiny.

Popraw pisownię!
    [_P_]
  • Poziom 11  
    Dokładnie taki, z tymi 30 metrami trochę przesadziłem. Tak jak mówicie są przeprowadzane pomiary. Jakiś rok temu było zebranie z mieszkańcami gminy na temat farmy wiatrowej.
  • Poziom 15  
    tez widziałem takie maszty sorki ze odświeżam ale to są pomiary pod przyszłe wiatrownie tak ?
  • Poziom 22  
    O, też mnie to nurtuje, w tamtą jesień staną taki niedaleko Dobrego Miasta, nie przyglądałem mu sie z bliska, ale jak wezmę rower to może wrzucę foto.
  • Poziom 19  
    Często jeżdżę autostradą Stryków-Nowy Tomyśl i w jej okolicach takich masztów jest kilkanaście, zastanawia mnie tylko jedno: dlaczego zawsze stoją parami, w bliższej lub dalszej odległosci (ok. 1,5-3km) ale zawsze po dwa? Skoro ma to zwiekszyć skalę pomiaru to dlaczego nie stoją po 3 czy po 4, tylko zawsze 2?