Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprinter 2.9TD kontrolka świec i kontrolka oleju

13 Mar 2011 09:58 4881 3
 • Poziom 19  
  Witam.
  Mam mały problem z moim sprinterkiem, a mianowicie z kontrolkami od świec żarowych i kontrolka ciśnienia oleju. Po przekręceniu kluczyka następuje normalne zapalenie się kontrolek od grzania świec a także od ciśnienia oleju. Po uruchomieniu silnika kontrolka oleju gaśnie (czyli tak jak być powinno) świeci się natomiast kontrolka świec żarowych co wskazuje na uszkodzenie którejś z świec co jest dla mnie zrozumiałem, natomiast gdy po jakimś czasie gdy zgaśnie kontrolka świec po 2 sekundach zapala się ponownie kontrolka ciśnienia oleju i świeci się już cały czas podczas dalszej pracy. Zaznaczam że stan oleju i ciśnienie sprawdzałem manometrem u mechanika więc to na pewno problem elektryczny ale gdzie go szukać? Czyżby jakieś zwarcie między obwodem świec a czujnikiem?
 • Sklep ElwronSklep Elwron
 • Poziom 17  
  A może czujnik się już kończy?
 • Sklep ElwronSklep Elwron
 • Poziom 19  
  Być może ale gdyby tak było to wskazywał by brak ciśnienia zaraz po uruchomieniu silnika, a kontrolka normalnie gaśnie tylko za każdym razem zapala się ponownie gdy zgaśnie kontrolka od świec.
 • Poziom 17  
  Najprostszym rozwiązaniem jest wymiana uszkodzonej świecy/świec nie wiem jak u ciebie, ale w sprinterach było tak ze uszkodzona świeca potrafiła puchnąc - co skutkuje koniecznością zdjęcia głowicy aby ją wyciągnąć.


  Naprawisz to, będziesz widział co dzieje się dalej.