Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa 3 way STX i przebudowa subwoofera

EsTeWuAzIoM 13 Mar 2011 11:02 1991 0
  • Budowa tych kolumn trwa juz jakies 4 miesiace, poniewaz nie mam czasu , pracuje codziennie po 11 12 godzin ;) Projekt to kopia kolumn Tomq, zwrotnice rowniez wykonal Tomq za co mu bardzo dziekuje. Zaznaczam, ze nie mam warunkow do budowy ani tez doswiadczenia i narzedzi. Nastepna sprawa, ze mieszkam w niemczech i nie znam jezyka wiec czasami trudno mi kupic np watoline bo nie moge sie nawet zapytac nikogo gdzie ja kupic ;D

Przetworniki jakich mam zamiar uzyc to Gdn 22-140-8 scx, gdm 14- 150-8 scx, gdwk 10-250-8 akx - i tu znowu zdalem sie na Tomq, wolalem wykorzystac drozsza kopolke, bo wydaje mi sie, ze to bardzo wazna czesc zestawu, nie sam bass mnie interesuje ;)

Komora dla gdn-a ma ok 35 litrow, nie wiem jeszcze jak bedzie strojona , pewnie na sluch bo wykresy z winISD nic mi nie mowia :D Obudowa zostala wykonana z plyty mdf 19 mm calosc klejona na jakis niemiecki klej Ponal expres, po sklejeniu kolumny bez frontu probowalem z kolega ja rozerwac i nie da rady ;) Przed sklejaniem robilem malutkie frezy nozem, aby klej mial gdzie zlapac, bo dwie plaskie powierzchnie nie skleja sie tak dobrze.

Nie wiem kiedy zakoncze projekt, nie mam czasu ani warunkow do pracy wiec idzie mi to powoli ;) W miedzy czasie rozebralem subwoofer na 2x gdn 30/120/1 + panel Irka sub 300. Bedzie subwoofer na jednym przetworniku bo 2 GDN-y to spora przesada.

Prosze o kilka slow krytyki, zaznaczam, ze jest to moja pierwsza konstrukcja, wczesniej zrobilem suba, ktory ani nie gral ani nie wygladal zbyt pieknie ;) Tzn gral ale na caly blok ;)

Dodaje tez fotki bylego subwoofera, mam w sumie 3 przetworniki gdn 30/120/1 wiec moze podpowiecie mi co moglbym z nimi zrobic, moze jakis tandem lub band pass ?

Aha wykonczenie wybralem najprostrze , czyli pianka pod panele 2 warstwy i skaj. Okleina jest tutaj strasznie droga, zeby okleic boki kolumn musialem kupic 4 rolki bo inaczej mi nie wyjdzie a rolka 8 euro razem 32 a to ok 120 zl, forniru nie moge nigdzie tutaj kupic, poprostu nie widze tego.

Do napedu kolumn wykorzystam pioneera a66x ale bedzie yamaha ax 900 lub ax 700, a sub to tak jak juz pisalem panel Irka sub 300

Budowa 3 way STX i przebudowa subwoofera Budowa 3 way STX i przebudowa subwoofera Budowa 3 way STX i przebudowa subwoofera Budowa 3 way STX i przebudowa subwoofera Budowa 3 way STX i przebudowa subwoofera

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz pendrive 32GB.