Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit WT82 przeskakuje programator

13 Mar 2011 12:02 2456 6
  • Poziom 23  
    Mam 7-letnią pralke ,która po pobraniu zaczyna normalny cykl a potem wypompowuje wodę i obraca programator cały czas .Dioda zasilania wtedy mruga jak po skończeniu cyklu. Ponowne włączenie - od razu przeskakuje. Sprawdzałem różne rzeczy i włączałem pralkę (chyba 30 razy) - od razu przeskakuje. Przeczyściłem sitko przyjścia wody z zaczęło prać (myślałem że będzie ok.) ale po ok. 20 minutach ponownie to samo.
    Sprawdziłem:
    - filtr - jest czysty
    - odpływ wody, syfon - ok.
    - grzałka - rezystancja 32om, napięcie mam ale względem jej masy (na obu zaciskach)
    - luty na płytce - ok.
    - kable, kostki wyglądają ok.
    Nie wiem jak sprawdzić szczotki od silnika.
    Może ktoś miał podobny problem?
    Proszę o pomoc.
  • Poziom 23  
    Dioda miga 2 razy i ma przerwę, potem znowu 2razy i przerwa itd.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Witam
    najlepiej to odkręć silnik tak jest najszybciej i wtedy zobaczysz czy są szczotki
  • Poziom 23  
    Dzięki, zaraz tak zrobię. Tylko że mam jedno"ale", widziałem na własne oczy, że ten silnik chodził (jak pralka prała przez 20 minut).

Dodano po 33 [minuty]:

Wymontowałem silnik. Szczotki (nie znam się na szczotkach silnikowych ani fryzjerskich) są na styk do silnika - nic a nic sprężynka ich nie dociska (tak jakby to była już ich końcówka).
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Skoro nie ma docisku to dobrze kombinujesz że się skończyły. Wymienić :) Obejrzyj przy okazji komutator czy nie jest przypalony.
  • Poziom 23  
    Yes, yes, yes!!!. Wymieniłem szczotki (nowe mają ok. 6 cm długości a stare 0,6 cm).
    Dwa prania już przeszły bez problemu. DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA POMOC.