Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Indesit WT82 przeskakuje programator

13 Mar 2011 12:02 2591 6
  • Level 24  
    Mam 7-letnią pralke ,która po pobraniu zaczyna normalny cykl a potem wypompowuje wodę i obraca programator cały czas .Dioda zasilania wtedy mruga jak po skończeniu cyklu. Ponowne włączenie - od razu przeskakuje. Sprawdzałem różne rzeczy i włączałem pralkę (chyba 30 razy) - od razu przeskakuje. Przeczyściłem sitko przyjścia wody z zaczęło prać (myślałem że będzie ok.) ale po ok. 20 minutach ponownie to samo.
    Sprawdziłem:
    - filtr - jest czysty
    - odpływ wody, syfon - ok.
    - grzałka - rezystancja 32om, napięcie mam ale względem jej masy (na obu zaciskach)
    - luty na płytce - ok.
    - kable, kostki wyglądają ok.
    Nie wiem jak sprawdzić szczotki od silnika.
    Może ktoś miał podobny problem?
    Proszę o pomoc.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 24  
    Dioda miga 2 razy i ma przerwę, potem znowu 2razy i przerwa itd.
  • Helpful post
    Level 17  
    Witam
    najlepiej to odkręć silnik tak jest najszybciej i wtedy zobaczysz czy są szczotki
  • Level 24  
    Dzięki, zaraz tak zrobię. Tylko że mam jedno"ale", widziałem na własne oczy, że ten silnik chodził (jak pralka prała przez 20 minut).

Dodano po 33 [minuty]:

Wymontowałem silnik. Szczotki (nie znam się na szczotkach silnikowych ani fryzjerskich) są na styk do silnika - nic a nic sprężynka ich nie dociska (tak jakby to była już ich końcówka).
  • Helpful post
    Level 39  
    Skoro nie ma docisku to dobrze kombinujesz że się skończyły. Wymienić :) Obejrzyj przy okazji komutator czy nie jest przypalony.
  • Level 24  
    Yes, yes, yes!!!. Wymieniłem szczotki (nowe mają ok. 6 cm długości a stare 0,6 cm).
    Dwa prania już przeszły bez problemu. DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA POMOC.