Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samochód zastępczy na czas decyzji z ubezpieczalni bądź naprawy ??

maiusz 123 13 Mar 2011 12:33 1040 12
  • #1 13 Mar 2011 12:33
    maiusz 123
    Poziom 11  

Witam , mam mały a właściwie duży problem ponieważ miałem kolizje nie z mojej winy i jest mi potrzebny samochód .Miałem tylko OC i znajomy mi powiedział że należy mi sie samochód zastępczy od momentu kolizji .Powiem wam że nie wiem co i jak to załatwić ponieważ nigdy nie miałem kolizji w mojej karierze zawodowejani dużym ani małym.Czy wie ktoś z was jak to załatwić i czy należy mi sie ::?: Prosze o pomoc.

• #2 13 Mar 2011 12:41
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jakie towarzystwo ubezpieczeniowe? Jak masz gołe OC to chyba nie dostaniesz zastępczaka z ubezpieczalni, no chyba że od zakładu któremu powierzysz naprawę samochodu.

• #4 13 Mar 2011 12:49
    Przemo9826

Nie widzę innego wyjścia jak szukać informacji u ubezpieczyciela sprawcy kolizji, bo to ten ubezpieczyciel będzie pokrywać koszty, z tego co doczytałem mowa jest tam o czasie naprawy, nie o czasie załatwiania papierkowej roboty.

• #5 13 Mar 2011 12:58
    maiusz 123
    Poziom 11  

ok.może ktoś sie jeszcze wypowie co miał podobny problem ?

• #6 13 Mar 2011 13:00
    Przemo9826

Ale co się tu wypowiadać? Jutro telefon w łapki i do roboty. Nawet nie wiadomo o jakim ubezpieczycielu mowa, a każdy z nich ma jakieś swoje kruczki aby jak najwięcej zabrać a najmniej oddać.

• #7 13 Mar 2011 13:00
    brofran
    Poziom 36  

Przepisy wyraznie mówia ze w przypadku niezawinionej szkody ubezpieczyciel zobowiązany jest do pokrycia kosztów naprawy , oraz kosztow związanych z wyłączeniem pojazdu z ruchu na czas naprawy lub daty wypłaty gotówki w przypadku kasacji pojazdu. Zatem musi pokryc koszty wynajmu samochodu zbliżonej klasy ( za uszkodzonego Seiczento nie możesz wynając np. BMW :D ).dotyczy to kazdego ubezpieczyciela

• #8 13 Mar 2011 13:10
    maiusz 123
    Poziom 11  

brofran mój samochód to seat cordoba a sprawca to dostawczak i ergo hestia .A najgorsze jest to że nie mam jak do pracy na 6 stą dotrzeć bo autobusem jestem około 6.30 i musze korzystać ze znajomych a co za tym idzie to wiadomo zawsze trzeba im na paliwko chociaż coś odpalić.A gdzieś czytałem dziś że auto sie należy od momentu kolizji . Ale jestem totalnie nie w temacie ,dlatego prosze was o pomoc.

• #9 13 Mar 2011 13:16
    Przemo9826

maiusz 123 napisał:
    Ale jestem totalnie nie w temacie ,dlatego prosze was o pomoc.

A może mamy jeszcze za Ciebie zadzwonić? Może jest ktoś tu z ubezpieczalni i załatwi za kolegę tą sprawę?

Pisałem, jutro telefon w łapki i dzwonisz do hesti.

• #10 13 Mar 2011 13:17
    maiusz 123
    Poziom 11  

Dobra spoko, jutro będe dzwonił i zobacze co oni mi powiedzą.

• #11 13 Mar 2011 13:22
    Mistrzunio1991
    Poziom 17  

Jak dowiesz się co i jak to podziel się z nami. Dobrze wiedzieć na przyszłość.

• #12 13 Mar 2011 13:27
    maiusz 123
    Poziom 11  

Jasne, napisze wam co oni mi tam wymyślą.

• #13 14 Mar 2011 18:42
    maiusz 123
    Poziom 11  

A więc tak , dzwoniłem dziś do ubezpieczalni sprawcy i powiedzieli że trzeba im wysłać meila z opisem dlaczego potrzebny nam jest samochód zastępczy i itd. I oni mają odpisać czy nam przyznają kase na opłacenie faktury za używanie go oraz na jak długo możemy go używać. I najlepiej takiego meila trzymać w razie jakiś problemów z problemem zapłaty za auto zastępcze,.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME