Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośnik w skuterze ,,charczy"

13 Mar 2011 12:35 1659 5
  • Poziom 8  
    Witam mam taki problem iż kupiłem wzmacniacz z allegro podobno przystosowany do skutera (na wzmacniaczu nie ma nazwy), dwa głośniki wysokotonowe peying oraz subwoofer z zestawy 2.1 modecom.I kiedy podłączyłem je do skutera na niskej głośności grały dobrze ale gdy dałem na full one zaczęły charczeć.
    Co jesttego przyczyną?
    P.S.Kiedy dam więcej gazu głośniki charczą ale mniej a gdy stanę gdzieś na odpalonym skuterze to nie da się tego słuchać.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Odwieczny problem tanich wzmacniaczy i radii samochodowych - brak filtra na zasilaniu.
    Prądnica, czy alternator produkuje prąd do instalacji skutera w postaci impulsów, które niestety słychać w głośnikach.
    Producenci nie przewidują budowy filtrów przeciwzakłóceniowych bo żarówkom to nie przeszkadza a jak ktoś montuje sobie radio którego producent nie przewidział to musi się z tym liczyć.
    Jednym ze sposobów rozwiązania tego problemu jest założenie filtra napięcia dostępnego na Allegro za kilkanaście złotych albo nowego markowego radia z wbudowanym dobrym filtrem.
  • Poziom 26  
    Powodów może być kilka. Pierwszy to za mało prądu do prawidłowego zasilenia wzmacniacza. Inny, zakłócenia powodowane pracą prądnicy alternatora, przerywacza kierunkowskazów...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Czyli jeżeli kupię ten filtr to problem zniknie?

Dodano po 2 [godziny] 40 [minuty]:

A jeśli jest tak jak pisze ja-kenaj to jak to rozwiązać?
  • Poziom 26  
    Kolego Harder0987 czytaj co inni piszą. Jeśli charczy to na 100% masz za mało prądu. Co oznacza że twoje zaplecze ma za małą moc, tzn., że nie tylko musi być odpowiednie napięcie ale równiez odpowiednie natężenie prądu. Chyba, że wzmacniacz do kitu. Jeśli trzeszczy to sprawa zakłócen.