Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter Moto Ventus MODO II Słaba moc (chodzi jak odkurzacz)

13 Mar 2011 13:05 4376 8
  • Poziom 10  
    Witam otóż pojawił mi się taki problem z motorkiem.

Od dłuższego czasu kiedy przejadę z 1km lub 2km skuter spada z mocy i nie da się przyspieszyć i wydaje wtedy dziwny dźwięk tak jak by ktoś zatkał palcem rurę wydechową i chodzi on wtedy jak odkurzacz. Chyba każdy wie jaki odgłos wydaję skuter kiedy ma zatkaną rurę wydechowa...Czym to może być spowodowane?
  • Poziom 26  
    Może rzeczywiście masz dużo nagaru w rurze wydechowej, który po nagrzaniu zwiększa swoją objętość utrudniając wylot spalin.
  • Poziom 10  
    A może być to równierz puchnięcie tłoka? Skuter na gwarancji jest wiec nie ma problemu z zawiezieniem, ale chcę się was dopytać co to może być, aby porównać opinie.
  • Poziom 26  
    To zmienia postać rzeczy nie pisałeś, że skuter jest nowy. Jaką mieszankę stosujesz?
  • Poziom 10  
    Skuter ma przejechane 4 tysiące kilometrów. Jeżdżę na benzynie 95 a do dozownika leje olej 2t sintetik. (chyba jakoś tak to się pisze)
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Chodzi mi o stosunek oleju do benzyny. Czy przypadkiem mieszanka nie posiada za mało oleju?
  • Poziom 10  
    A gdzie to się ustawia bo ja olej leję do dozownika, a możliwe że to jest z mojej winy bo ostatnio czyściłem gaźnik bo skuter nie równo chodził i przestawiałem parę śrubek w gaźniku i może jest tam śrubka do której ustala ilość podawanego oleju.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    To te skutery sa jeszcze 2t? Myślałem że teraz można spotkac tylko 4t jeżeli chodzi o chinczyki.

Co do tematu to proponuje wyregulowac gaźnik bo skoro go przestawiłeś to to jest najbardziej prawdopodobna przyczyna. Mieszanka jest nie odpowiednia i dostaje prawdopodobnie za dużoi powietrza. No chyba że pluje wahą z tłumika i dymi wtedy ma za dużo paliwa. W kakżdym razie potrzebna bedzie regulacja gaxnika.

PS: Ilośc oleju możesz sprawdzić raczej jedynie po dymieniu i nie ma zbyt wielkiego wpływu na jazde, pomijając fakt że jego prak prowadzi do zatarcia. Zazwyczaj przyjmuje sie że odpowniednia ilośc oleju oznacza lekkkie dymienie w 2T ale przy technologii dziesiejszych olei dymek jest prawie że niewidoczny i praktycznie nie zostawia nagaru.

pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Acha.
    To dzięki wielkie za odpowiedź... :)

Myślę żę odstawię go do serwisu... tam raczej uporają się z problemem.