Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przyspiesz start Firefoxa dodatkiem Start Faster

Mateusz120986 13 Mar 2011 14:46 5726 16
  • Przyspiesz start Firefoxa dodatkiem Start FasterKażdy użytkownik internetu codziennie zadaje sobie to samo pytanie: „ Czy Firefox naprawdę musi tak wolno się uruchamiać?” Istnieją dwa rozwiązania tego problemu: wymienić komputer lub korzystać z innej przeglądarki. Mozilla świadoma tego problemu stworzyła dodatek Start Faster, który ma za zadanie przyspieszyć start „liska”. Narzędzie prezentuje zupełnie inne podejście do problemu długiego startu. W przeciwieństwie do innych, wcześniej stosowanych rozwiązań, Start Faster nie przechowuje w tle uruchomionej kopii przeglądarki. Program instaluje usługę systemową, ładującą biblioteki DLL Firefoxa z pominięciem Windows Prefetcher.

Windows Prefetcher jest to mechanizm, który zbiera informacje o plikach niezbędnych do uruchomienia danej aplikacji, a następnie zapisuje te informacje w plikach z rozszerzeniem.pf. Niestety, narzędzie Microsoftu nie zawsze wpływa pozytywnie na szybkość uruchamiania programów, a często je spowalnia.
    Aby skorzystać z Start Faster, należy zainstalować dodatek do przeglądarki, a następnie uruchamiać ją ze skrótu “Faster Firefox”. Usługa instalowana przez Start Faster wymaga uprawnień administratora.

Źródło: http://www.ubergizmo.com/2011/03/firefox-start-up-time-start-faster/

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    Mateusz120986
    Poziom 22  
    sprzedam programator AVR + PIC, USBasp i Brenner 8 http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1812499&highlight=
    Specjalizuje się w: automatyka, mikrokontrolery
    Mateusz120986 napisał 647 postów o ocenie 25, pomógł 5 razy. Mieszka w mieście Gdynia. Jest z nami od 2004 roku.
    KMal
    Poziom 34  
    Wszystko "fajnie"- tylko obecna polska wersja Firefoxa to 3.6.15, więc pojawia się komunikat, że <Not available for Firefox 3.6.15>, czyli dodatek (Start Faster) niedostępny dla tej wersji. Dodatek wymaga <Firefox 4.0b10pre - 4.0.*> nie istniejącego w polskiej wersji. (Może kiedyś ?) Win XP.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Jarosx9
    Poziom 35  
    Rozumiem, że dodatek pod Windowsa i na stare rzęchy bo szczerze mówiąc to ja u siebie (gentoo) jakoś nie widzę tego długiego uruchamiania (max. 2s) a dysk mam zaledwie przeciętny.
    MasterMatan
    Poziom 21  
    Dla mnie też nie dostępna... WTF?! (Debian 6.0)
    ;P
    Jarosx9
    Poziom 35  
    MasterMatan napisał:
    Dla mnie też nie dostępna... WTF?! (Debian 6.0)
    ;P

A ile ci się uruchamia Firefox?
    MasterMatan
    Poziom 21  
    @Jarosx9
    1-2s nie zważam jakoś na ten czas, dla mnie się łognisty lis uruchamia się dość szybko tym bardziej że wczytać musi jeszcze rozbudowaną startową z dysku i chyba z 20 wtyczek, zresztą nie mam jakiegoś porównania żeby powiedzieć czy te 1-2s u mnie to dużo czy mało
    Jarosx9
    Poziom 35  
    Też nie zwracałem uwagi, stąd moje zdziwienie że trzeba specjalnie go traktować jakimiś dodatkami.
    Paolo1976
    Poziom 24  
    Czyli dodatek, bez którego też da się żyć. Jak pisze kolega MasterMatan - jeśli jest strona startowa, plus jakieś wtyczki, dodatki, wolny NET, to taki dodatek niewiele przyspieszy.
    Hucul
    Poziom 39  
    Jarosx9 napisał:
    Też nie zwracałem uwagi, stąd moje zdziwienie że trzeba specjalnie go traktować jakimiś dodatkami.

Pod Windowsem na słabym sprzęcie potrafi dłużej startować niż IE :|
    Aldoro Draxy
    Poziom 19  
    U mnie 4-5 sekund. Laptop, prawie nowy. Ubuntu 10.10
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    intels
    Poziom 19  
    Zainstalowałem ten dodatek (win 7 32bit firefox 4.0) i nie odczułem różnicy dalej odpala się jakieś 3-4 sekundy...
    gbd.reg
    Poziom 21  
    Dodatek skierowany głównie na Windows XP, gdzie faktycznie problem występuje. W Windows Vista oraz 7 Windows Prefetcher działa dużo lepiej.

Co do Linuksów, nie wiem czy dodatek jest dostępny, na Linuksach problem z długim ładowaniem nie występuje.
    Matheu
    Poziom 21  
    Dziwne, ja właśnie mam Windows XP, paroletni laptop Celeron 1,4 GHz i 1GB RAM.
    Przy nieco starszej wersji Firefoxa 3.0.6 nie zauważyłem, żeby się jakoś wolno uruchamiał - jakieś 2sekundy.

Mateusz120986 napisał:
    Każdy użytkownik internetu codziennie zadaje sobie to samo pytanie: „ Czy Firefox naprawdę musi tak wolno się uruchamiać?” /

Myślę, że kolega Mateusz120986 nieco przesadził...
    Ja naprawdę mam lepsze rzeczy do zrobienia niż "codziennie zadawać sobie to samo pytanie..."
    :D :D:
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto