Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWT 2074 - wymiana łożyska?

Sanczo68 13 Mar 2011 22:48 9140 4
  • #1 13 Mar 2011 22:48
    Sanczo68
    Poziom 9  

W/w pralka od dwóch miesięcy ( w czasie pracy-obracania się) wydaje bardzo głośny "metaliczny" dźwięk . Gdy obracam bęben ręcznie (po wyłączeniu urządzenia) - obraca się z oporami. Domyślam się, że jest to wynikiem zużytych łożysk.
    Proszę mi powiedzieć-czy wymiana samemu łożysk jest operacją trudną? Nie rozbierałem jeszcze żadnej pralki....Czy jest może instrukcja "obrazkowa", wg której można wykonać wymianę łożysk?

3 4
  • #2 14 Mar 2011 00:52
    Manik5522
    Poziom 9  

Witam!Jako takich instrukcji obrazkowych nie widziałem chyba że ktoś nakręcił filmik ale to i tak nie oddaje tego co Kolegę czeka-Pytanie zasadnicze czy pralka jest ładowana z góry czy standardowo.Pracy kolega będzie miał sporo a przy rozbieraniu trzeba i tak zwracać uwagę na nie które elementy czy względnie nie uległy zużyciu.Jeśli zamieści kolega zdjęcia pralki i względnie ściągnie przy standardowej pralce z tyłu osłonę wzrokowo będę mógł zobaczyć to postaram się pomóc.Ważne są też łożyska jakie się kupuje odradzam najtańsze gdyż wytrzymają nie więcej jak rok i apiać robota od nowa.Średni wydatek na dobre łożyska komplet.2szt to koszt ok.50zł.Pozdrawiam!

0
  • #3 14 Mar 2011 21:50
    Sanczo68
    Poziom 9  

Pralka ładowana od góry.
    A może spytam się inaczej-ile kosztuje taka naprawa ???

0
  • #4 14 Mar 2011 21:59
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Wymiana prosta i szybka (pod warunkiem, że zbyt długim okresem odwlekania nie uszkodziło się coś jeszcze).
    Należy kupić kompletne ułożyskowanie do pralki AWT (cena 35-45zł / szt) + v-ring s22 (5-6zł / szt). Czyli części wyjdą 80-100zł.

Pralka Whirlpool AWT 2074 - wymiana łożyska? Pralka Whirlpool AWT 2074 - wymiana łożyska?

3
  • #5 02 Mar 2012 19:11
    andik14
    Poziom 9  

przepraszam bardzo jeśli ten v-ring który jest na zdjęciu idzie do tej pralki to jest va22 a nie vs22 ponieważ s posiada skosy i jest wyższy v-ring a22 idzie do awt2084

0