Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Migracja z Outlook Ex do MS Outlook - ok 9-10GB poczty

13 Mar 2011 22:51 5088 14
  • Poziom 14  
    Witam
    Dostałem za zadanie przenieść pocztę jak w temacie...

Stwierdziłem, że zrobie to tak "po prostu" i w MS Outlook wybrałem import z Expressa - po ok 2 GB nagle eksport się przerwał i pojawił się komunikat że Outlook express może teraz skompaktować pocztę... (kiedy Outlook Express był w tym momencie wył.).

Kolejny raz użycie polecenia Import nic nie dało - MSO zachowywał się jakby wszystko przeniósł.

Usunąłem plik danych w MS Out i zrobiłem jeszcze raz import - zwis outlooka po ok 2,2 GB ...

----

To w drugą stronę - zrobiłem export z OE - trwało to chyba 2h(widać było w okienku jak przelatuje po wszystkich wiadomościach). Finał był taki, że utworzył foldery w MSO i to tyle .. Wszystkie były puste. Drugi raz to samo zrobił.

----

Pomyślałem że zaimportuje w MSO częściami, tak żeby podzielić to na osobne pliki danych (zrobiłem to zmieniając chwilowo nazwy plików danych w OE i co ok 2GB przenosiłem wiadomości w MSO do nowego pliku).

Szło nieźle oprócz tego że z kilku tysięcy wiadomości zgubił ok 40 losowych po drodze i na wysokości ok 6-7 GB po wejściu do outlooka dotknięcie czegokolwiek powodowało zwis (brak odpowiedzi). Restart kompa nie zmianiał sprawy.
    Usunięcie jednego z plików danych w MSO przywracało sprawność.

Pytanie jak to zrobić ? i czy w ogóle MSO da rade z taką ilością ?

Czy warto w ogóle bawić się programikami typu dbx-to-pst ?

z góry dziękuję

PS: nie można zredukować ilości poczty
  • Poziom 24  
    A próbował kolega importować porcjami? Tzn. nie wszystko na raz? Może by spróbować w ten sposób? Może program nie radzi sobie z tak dużą ilością.
  • Poziom 14  
    "Pomyślałem że zaimportuje w MSO częściami, tak żeby podzielić to na osobne pliki danych (zrobiłem to zmieniając chwilowo nazwy plików danych w OE i co ok 2GB przenosiłem wiadomości w MSO do nowego pliku). (...)"
  • Poziom 30  
    Nie powinni byli przekraczać limitu 2 GB.
    To częsty problem pracowników biurowych i setek załączników.
    Jaka wersja OE i MSO ? 2003 już chyba sobie radzi.

Rozwiązań jest kilka poza tym dobrze jest w programie podzielić foldery lub tożsamości.
    Spróbuj http://www.oemailrecovery.com/dbx-extract.html
    lub Recovery Wizard Outlook ( te programy mogą mieć problem powyżej 4GB.
    http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;pl-pl;174197
    Lub zaimportować nowszą wersją.
  • Poziom 24  
    Pracownicy w biurach, pewnie nie zdają sobie nawet sprawy, że później może być problem z taką ilością wiadomości.
  • Poziom 14  
    Dziękuje za zainteresowanie.

Co do ilości (objętości wiadomości) to niestety niczyja wina.
    To komputer szefa technologów w dużej firmie i bardzo często chodzą wiadomości z kalkulacjami np pdf, zdjęciami maszyn, reklamacji oraz projekty w CADzie.
    Są tam wiadomości od 2007 roku jednak bardzo często potrzebuje danych z wcześniejszych lat np do zgrubnej aproksymacji czasu wykonania czy np określenia końcowego kosztu maszyny...

Wersja MS Office to 2007 a OutlookE zdaje się, że 6.
    Może jeszcze nadmienię, że komputer jest taki dosyć stary -dell gx270 i sam dość wolno pracuje

Jeszcze raz dziękuje za porcje wskazówek ale chyba te programiki w niczym mi nie pomogą ...
  • Poziom 2  
    Witam!

Pierwsza i moim zdaniem najważniejsza sprawa to uporządkowanie folderów OE6, 2GB to niebezpieczne maksimum a właściwie to koniec ;)

Utwórz w OE6 foldery np. 2007cz1, 2007cz2 itd. Przeniesienie wiadomości z odebranych, wysłanych i pozostałych należy wykonać małymi porcjami kontrolując rozmiar na dysku nowo utworzonego folderu (400-500MB i wystarczy).
    Potem kompaktowanie folderów z których przenosiłeś wiadomości i tutaj moim zdaniem lepiej robić każdy z osobna czyli, zaznaczyć folder potem menu plik, foldery, kompaktuj.

Kiedy w OE6 wszystko zostanie uporządkowane można spróbować zaimportować wiadomości do O2007.

Pozdrawiam i życzę cierpliwości
  • Poziom 14  
    Cierpliwość sie przyda i to wieleeee

To co piszesz to przypuszczenia czy przetestowane rzeczy ?
  • Poziom 2  
    Z OE6 kilka razy przetestowane natomiast import do Outlook Xp raz się nie powiódł, poczta od 6 do 13 GB.
  • Poziom 14  
    to 2007 a nie XP więc w teorii plik pst powinien znieść 20GB według microsoftu ...
  • Poziom 16  
    potwierdzam ze dzielenie poczty tak, aby pliki outlooka mialy mniej niz 2GB rozwiazuje tego typu problemy (sam mialem podobne przygody w pracy).
  • Poziom 14  
    Sprawdziłem u siebie w domu na ciut lepszym kompie niż w pracy i ze świeżo zainstalowanym systemem to 6GB danych w jednym pliku pst jest spoko.

Po zakończeniu importu zawiesił się outlook na jakieś 5-7 minut i teraz jest zupełnie ok.

Spróbuje dokonać importu na wydajnym kompie i tylko potem podepne plik(i) pst...

zobaczymy co z tego wyniknie ;]
  • Poziom 14  
    Po pierwsze to radzę sprawdzić jaką objętość posiada każdy z folderów (a fizycznie plików na dysku) w OE. Jeśli któryś folder osiągnął 2GB to radzę jak ognia unikać kompaktowania, którego wykonanie doszczętnie zniszczy uszkodzony folder.

Po osiągnięciu 2GB dochodzi do uszkodzenia pliku i często nowa poczta nie jest pokazywana jako zapisana lub giną wcześniejsze wiadomości do jakiejś daty.

Tak jak pisał kolega ml3 wiadomości najlepiej rozdzielić maksymalnie na foldery po ok 400-500MB bo czasami powyżej tej wielkości potrafią się dziać dziwne rzeczy z wiadomościami.

Z samym importem nawet kilkunastu GB z Outlook Express do MS Outlooka nie ma problemów.
  • Poziom 35  
    Oprócz podzielenia poczty na mniejsze katalogi jeżeli masz taką możliwość to zwiększ pamięć RAM co najmniej dwukrotnie.
    W wielu programach pocztowych które nie przechowują każdej wiadomości w odrębnym pliku ale przechowują zbiory wiadomości w zbiorczych plikach pojawiają się takie problemy wtedy gdy jest niewystarczająca ilość pamięci RAM.
  • Poziom 13  
    z naprawą plików Outlook i Outlook Ex. świetnie radzi sobie Ontrack EasyRecovery.
    Ja osobiście polecam import do Mozilla Thunderbird, import jest praktycznie bezbolesny i nie ma problemu z uszkadzaniem się plików powyżej plików 2 GB