Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samoczynne "tykanie" (dźwięk) kierunkowskazu Mazda 626 '01 PB

13 Mar 2011 23:14 2201 5
  • Poziom 15  
    Witam,

Mam mały problem; Otóż niedługo po zakupie auta (Mazda 626 kombi 2.0 benzyna FS 115km. Data zakupu - październik 2010r.) dało się zauważyć raz na jakis czas samoczynne tykanie takie jak przy włączeniu kierunkowskazu (sam dźwięk, jednak nie regularny jest raczej b. przyśpieszony) Występowało to dość sporadycznie. Z czasem wydaje mi się, że taki objaw się nasilał, ale teraz przytrafiało się to często (prawie zawsze po włączeniu kierunku i wyłączeniu lub też czasami samo z siebie). Sposób by "tykanie" ustąpiło to włączenie na chwilę kierunkowskazu (czasem wystarczy 1 raz a innym razem czynność trzeba powtórzyć z 2,3 razy,wcześniej albo samo ustępowało lub wystarczyło raz włączyć kierunek. Choć nie ma w sumie twardej reguły.) No i tu pytanie do Was drodzy forumowicze: Jak zdiagnozować usterkę i ją wyeliminować ? Co może być przyczyną ?

Przy zmianie przerw na świecach (ze względu na niedawno zamontowaną instalkę LPG) okazało się, że 3 i 4 świeca od lewej są trochę przykopcone, winowajcą są prawdopodobnie stare (bo oryginalne) kable WN które na dniach postaram się wymienić(Zamówiłem niby Japońskie firmy JPN przewidziane do gazu, będą pewnie koło 15 marca. Czy to one mogą być przyczyną ?)

Bardzo bym prosił o w miarę możliwości łopatologiczne wypowiedzi :)

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję bo chciałbym uniknąć niepotrzebnej wizyty u elektryka.
  • Poziom 39  
    Potrafisz rozebrać wyłącznik zespolony pod kierownicą ?
    Czy masz multimetr i potrafisz go użyć ?
    Czy znasz prawo Ohma ?
    Chyba bezpieczniej odwiedzić elektryka .
  • Poziom 15  
    Czyli rozumiem, żeby coś poszperać trzeba posiadać całą tą wiedzę i sprzęt ? (miernik elektryczny mam i prawo Ohma znam) :) A może mógłby ktoś podać jakiś prawdopodobny powód tej uesterki i jak ją sprawdzić/usunąć ? To bym najwyżej temat przedstawił jakiemuś znajomemu co się zna lepiej ode mnie, bo na razie cienko z kasą na elektryka. No ale jeśli będzie taka konieczność to mus to mus.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Zacząłbym od przełącznika pod kierownicą , sprawdziłbym też wyłącznik awaryjnych .
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Jeżeli masz dokładany alarm , to jego wypnij i zobacz czy dalej "bzyka"!
  • Poziom 15  
    Witam,

Nie mam alarmu. Sprawa już rozwiązana - winowajcą był wyłącznik zespolony.