Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Mega32] [Bascom] Zegar PCF8583 + RC5

Elektronik_Kraków 14 Mar 2011 00:38 1660 1
    Elektronik_Kraków
    Level 13  
    Witam
    Stopniowo rozbudowując o kolejne konfiguracje układ chciałbym mieć możliwość ustawiania parametrów zegara przez pilota ( w sumie to bardziej wygodne i nie zabiera wyprowadzeń uC ).
    Mam program z menu działającym na przyciskach, zastosowałem flagi, gdyż sprawdzanie tylu wersji warunków niepotrzebnie zagmatwałoby kod. Zostawiłem obsługę przez przyciski dodając sprawdzanie flagi, która jest odpowiednikiem przycisku.

Code: vb
    Log in, to see the code

jednak nie działa - co gorzej "rozsypała się" obsługa przycisków, kody z pilota są wyświetlane ( czyli odbiera ), ale brak reakcji. Tzn. program wchodzi tylko do podmenu "Ustaw minuty" i zaraz z niego wychodzi.
    Z pilotem jeszcze ciekawiej, naciśnięcie przycisku 1, odpowiedzialnego za wejście do menu nic nie daje, natomiast naciśnięcie pozostałych trzech i na końcu wciśnięcie 1, powoduje, że program wchodzi tylko do podmenu "Ustaw minuty" i zaraz z niego wychodzi.
    arktik1
    Level 27  
    Prawie cały kod jest źle napisany.
    Powinieneś odczytać kod z pilota lub przycisk i wtedy skoczyć do menu.
    Gdy jesteś w menu program czeka na naciśnięcie kolejnego przycisku lub kodu RC5, w tym czasie licznik powinien liczyć czas w razie gdy nie nacisnął byś żadnego z przycisków, by mógł wrócić do podstawowej funkcji.
    Gdy wybierzesz przycisk lub kod to powinien wykonać zadanie i poczekać na klawisz zatwierdzający.
    Gdy klawisz zatwierdzający lub czas dobiegnie końca program powinien zapisać dane w PCF i powrócić do pierwotnego zadania.