Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działa ABS Passat b3. W jaki sposób mogę sprawdzić czujniki ABS?

14 Mar 2011 01:24 14335 15
  • Poziom 2  
    Witam mam taki problem ze nie działa mi abs w passacie B3 93r 1.9TD AAZ (silnik z tego co sie orientuje bez komputera) pytanie moje dotyczy tego jak sprawdzić czujniki ABS żeby wykluczyć ich uszkodzenie ??
  • Osprzęt kablowy
  • Osprzęt kablowy
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    passata mam od niedawna jak by mi ktos jeszcze podrzucił miejsce w którym sie znajduje lub powinien znajdowac ten sterownik (ten teves to pewnie model sterownika dobrze rozumie ??)
  • Poziom 2  
    Jutro będę działał bo mnie teraz nie było parę dni w kraju jak sprawdzę to napisze
  • Poziom 11  
    Witam mam ten sam problem, potzrbuje sprawdzic przed przegladem szujniki ABS ale nie mam opisu wyprowadzen ze sterownika Czy wie ktos jakie to piny?
  • Poziom 35  
    Prosze schemat

Nie działa ABS Passat b3. W jaki sposób mogę sprawdzić czujniki ABS?
  • Poziom 11  
    O dzieki wielkie za ratunek! Nawet ESI nie mam zeby zerknac :(
  • Poziom 11  
    kontynuujac temat, mierzylem wszystkie czujniki (rezstancja 1,2 kOhm) na oscyloskopie widac ze na jednym z czujnikow jest bardzo niski poziom sygnalu w porownaniu z pozostalymi (jakby szczelina byla duza lub zabrudzony). Jedkaze caly czas po zalaczeniu zaplonu swieci sie kontrolka ABS oraz wykrzyknik, wiec czy to moze byc problem z tym czujnikiem? Bo steronik nadal pamieta bledy ktore wystepuja podczas jazdy
  • Poziom 35  
    jaka rezystancja?
  • Poziom 11  
    No wlasnie w tym jest problem ze nie mam czym sie wpiac pod OBD i nawet odczytac glupich bledow .:cry: Wiec to praca po omacku. Nie wiem poprostu co zkaladac, warto kupowac nowy czujnik czy to moze jednak cos z pompa nie tak...? Gdybym mial zbyt duzy dystans (bo golym okiem nawet widac ze tak jest) powinno wybijac bledem podczas jazdy czy blad zostaje na stale (bo nie bedzie to wowczas usterka sporadyczna)? Rezystancje czujnikw mierzylem na pinach wtyczki sterownika
  • Poziom 11  
    To jest Bosch 8E0614111B Dzis autko pojechalo na diagnoze i chyba amba faitima -steuergerät ist kaput, choc nie widzialem wydruku bledow, w przyszlym tygodniu moze zajrze to sie podziele i jakby ktos chcial mam piny z czujnikow gdzies spisane Na piechotke doszedlem bo bylo troche inaczej ale dzieki za schemat kolego: fuelinyourblood i w sumie to sorka ze nie podalem od razu modelu