Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scanrouter jak ustawic? Sprawdź ustawienia lub stan serwera

MarianZam 14 Mar 2011 10:51 4912 13
  • #1 14 Mar 2011 10:51
    MarianZam
    Poziom 17  

Witam, próbuję od paru dni uruchomić skanowanie do pliku w AF 2020. Na maszynie mam ciągle napis "Brak poprawnych odbiorców. Sprawdź ustawienia lub stan serwera". Po uruchomieniu ScanRoutera V2 Administration utility. Mam coś takiego

Nie bardzo wiem jak mam tutaj odbiorce.
    ScanRouter wykrywa AF2020. Coś zle robie ale nie moge dojsc co. Licze na pomoc

Dodano po 3 [godziny] 12 [minuty]:

W książce adresowej mam tylko takie opcje, nie ma możliwosci wpisania ścieżki sieciowej.

https://obrazki.elektroda.pl/5584259700_1300096235.jpg

Wiem ze te maszyny skanują do pliku tylko nie mogę dojsc jak to zrobić

0 13
  • #2 15 Mar 2011 11:51
    MarianZam
    Poziom 17  

Wie ktoś co trzeba ustawić aby kopiarka wykrywała odbiorców. prosze o pomoc.
    Mam jeszce jedno pytanie czy AF2020 z opcja faksu moze wyselas odebrane faksy na komputer bez drukowania?

0
  • Pomocny post
    #3 15 Mar 2011 17:46
    Krashan7
    Poziom 17  

MarianZam napisał:
    Na maszynie mam ciągle napis "Brak poprawnych odbiorców. Sprawdź ustawienia lub stan serwera".

1. Czy ustawiłeś IP komputera ze ScanRouterem w maszynie?
    2. Sprawdź czy zapory i antywirusy w komputerze ze ScanRouterem i/lub routerze przepuszczają komunikację maszyny ze ScanRouterem.
    3. Sprawdź, czy ScanRouter jest aktywny (opcja w menu programu),

0
  • #4 16 Mar 2011 06:43
    MarianZam
    Poziom 17  

Co znaczy ten pierwszy punkt? Tego nie zrobiłem, ale jak to zrobić?. Mam ustawione IP ze mogę drukowac na maszynie po sieci i skanowac po twain. A scan router wykrywa urzadzenie po wpisaniu adresu kopiarki. Wygląda to tak.

Czyli 192.168.1.116 to jest adres AF2020, po wypieciu kabla z kopiarki ScanRouter informuje: "No response from device"

ScanRouter jest aktywny. Bo nawet przy probie odinstalowania ScanRoutera domagał sie pierwsze zatrzymania a dopiero pozniej można było odinstalować ScanRouter.

Zapora windows jest wylączona, i antywirus zatrzymany. połaczenie jest przez switha wiec tez nie powinno tam nic blokowac.

A czy tutaj mogę wpisac dowolną nazwe uzytkownika?

podałem scieżke i do folderu i do szufladki a kopiarka tego nie wykrywa.
    Mam jeszce jedno podejrzenie po włączeniu funkcji przesyłania pliku pojawia sie adres serwera 127.000.000.001 i nie jestem w stanie tego nigdzie zmienić to może chodzi o ten pierwszy punkt. z poziomu kopierki zmiana jest nie aktywna a z pozimu przeglądarki nigdzie nie mogę tego znaleźć.

0
  • Pomocny post
    #5 16 Mar 2011 15:16
    Krashan7
    Poziom 17  

MarianZam napisał:
    Co znaczy ten pierwszy punkt? Tego nie zrobiłem, ale jak to zrobić?

W panelu ustawień użytkownika maszyny trzeba (uwaga, cytuję z pamięci, mogę niedokładnie) wejść do ustawień systemu -> ustawień interfejsu -> przesyłanie pliku. Tam trzeba uaktywnić opcję "serwer dostarczania" i wtedy wprowadzić adres IP komputera, na którym znajduje się ScanRouter (jak widać implikuje to konieczność przydzielenia statycznego adresu IP temu komputerowi).

0
  • #6 16 Mar 2011 16:59
    MarianZam
    Poziom 17  

Krashan7 napisał:
    MarianZam napisał:
    Co znaczy ten pierwszy punkt? Tego nie zrobiłem, ale jak to zrobić?

W panelu ustawień użytkownika maszyny trzeba (uwaga, cytuję z pamięci, mogę niedokładnie) wejść do ustawień systemu -> ustawień interfejsu -> przesyłanie pliku. Tam trzeba uaktywnić opcję "serwer dostarczania" i wtedy wprowadzić adres IP komputera, na którym znajduje się ScanRouter (jak widać implikuje to konieczność przydzielenia statycznego adresu IP temu komputerowi).

Właśnie, jak tak robie pojawia się adres IP serwera 127.000.000.001 i nie jestem wstanie tego zmienić. Mam tez drugi serwer z IP 0.0.0.0. W tym miejscu jest ten adres pozbawiony edycji. Juz robilem reset memory ale adres pozostal

0
  • Pomocny post
    #7 17 Mar 2011 06:22
    Krashan7
    Poziom 17  

MarianZam napisał:
    Właśnie, jak tak robie pojawia się adres IP serwera 127.000.000.001 i nie jestem wstanie tego zmienić. Mam tez drugi serwer z IP 0.0.0.0. W tym miejscu jest ten adres pozbawiony edycji. Juz robilem reset memory ale adres pozostal

Ech, dopiero teraz sobie uświadomiłem, że rozmawiamy o AF2020, jakoś mi się z 2022 skojarzyło nie wiem czemu... W tej maszynie adres IP kompa ze ScanRouterem wprowadza się z poziomu serwisu. Przyjrzyj się SP 5845.

0
  • Pomocny post
    #8 17 Mar 2011 20:47
    krystian k
    Specjalista - kserokopiarki

Poczytaj o innych ricohah bo tak samo się robi jeśli nie ma wbudowanego scanroutera np. Af 2045 1045

0
  • #9 21 Mar 2011 11:07
    MarianZam
    Poziom 17  

Krashan7 napisał:
    MarianZam napisał:

Ech, dopiero teraz sobie uświadomiłem, że rozmawiamy o AF2020, jakoś mi się z 2022 skojarzyło nie wiem czemu... W tej maszynie adres IP kompa ze ScanRouterem wprowadza się z poziomu serwisu. Przyjrzyj się SP 5845.

Dzieki za tą pospowiedz. Faktycznie to się ustawia w pod 5845.
    Ale dalej mam
    " Brak poprawnych odbiorców. Sprawdź ustawienia lub status serwera.

Mój odbiorca wygląda tak,

Tutaj nie wiele mozna zmienić, ale kopiarka nie odczytuje odbiorcy "x"

0
  • Pomocny post
    #10 21 Mar 2011 11:19
    Krashan7
    Poziom 17  

Jeżeli kopiarka nie może zczytać listy odbiorców ze ScanRoutera, to znaczy, że gdzieś po drodze połączenie jest wycinane. Najprawdopodobniej przez firewalla na komputerze ze ScanRouterem, albo przez jakiś router sieciowy po drodze. Nie warto wierzyć w zapewnienia klienta (lub jego informatyków), że router nie wycina, miałem przypadek kiedy mimo wszystko wycinał, chociaż informatyk był święcie przekonany, że nie. Trzeba wszystko sprawdzić samemu. Na próbę można podpiąć na krótko (skrosowanym kablem) swojego laptopa z zainstalowanym ScanRouterem i odpowiednio ustawionym adresem IP.

0
  • #11 21 Mar 2011 13:27
    MarianZam
    Poziom 17  

Próbuję to uruchomić na swoim komputezrze w serwisie. Takie kopiarki jak AF2035 czy AF3224c skanują do pliku co prawda bez ScanRutera w tej sieci. Ale jeszce spróbuje podłaczyc bezpośrednio. Dzięki za wszystkie podpowiedzi

0
  • #12 21 Mar 2011 13:48
    Krashan7
    Poziom 17  

Cytat:
    Takie kopiarki jak AF2035 czy AF3224c skanują do pliku co prawda bez ScanRutera w tej sieci.

W nich można wykorzystać skanowanie do folderu po SMB. Z punktu widzenia wszelakich firewalli i antywirusów jest to standardowa usługa Windows, więc zazwyczaj to domyślnie przepuszczają. Natomiast ScanRouter tworzy niestandardowy serwer i otwiera niestandardowe porty. Dlatego z reguły trzeba albo otworzyć zaporę ręcznie, albo użyć trybu interaktywnego (o ile dana zapora go ma) i pozwolić zaporze na stworzenie odpowiednich reguł po wykryciu próby połączenia.

0
  • Pomocny post
    #13 21 Mar 2011 13:50
    bayer17
    Poziom 20  

Jeżeli chodzi o model 2015 to nie ma możliwości zapisywania plików "na komputerze", żeby to działało trzeba poprawnie skonfigurować program ScanRouter V2 (polecam) teraz żeby on poprawnie działał:
    1. windows XP
    2. doinstalowany protokół NetBeui
    3. wyłączony firewall
    4. urządzenie musi posiadać adres statyczny
    5. podczas instalacji ScanRoutera na jednym z ekranów pojawia się wybór: (3 kropki - w jakiej wersji formie ma być zainstalowany) należy wybrać "run in service mode"
    6. w urządzeniu Narzędzia Użytkownika - ustaw. serwera musi być podany adres IP serwera (czyt. adres komputera na którym jest zainstalowany ScanR.)

To tak z podstawowych rzeczy jeśli nadal będzie problem proszę o kontakt na PRV. prześle dokumentacje do instalacji (o ile znajdę) albo dokładny opis krok po kroku jak skonfigurować.

PYT. 2
    Tak można ustawić faksy, by zostały wysyłane prosto na maila "bez drukowania" (konfiguracja równie pomieszana - podaje z pamięci więc nazwy jak i lokalizacje w menu z przymrużeniem oka proszę brać :P)
    1. zakładam, że mamy prawidłowo skonfigurowanego maila i możemy wysyłać z maszyny maile (wszystko działa)
    2.narzędzia użytkownika - ustawienia systemowe tam jest przekazywanie - ustawiamy WŁĄCZONE
    3. gdzieś w narzędziach (inna lokalizacja) jest jeszcze raz przekazywanie również należy WŁĄCZYĆ (prawdopodobnie: narzędzia użytkownika ustawienia systemowe - narzędzia operatora głównego - Przekazywanie
    w jednym z nich będzie opcja na którego maila mają wychodzić faksy
    4. teraz prosty test wysyłamy fax POWINIEN się wydrukować i dotrzeć na maila jeżeli tak będzie to jesteśmy w domu :)
    żeby WYŁĄCZYĆ drukowanie trzeba pokombinować :) mianowicie:
    w narzędziach użytkownika - ustawienia systemowe - (chyba) narzędzia operatora głównego - USTAWIENIA PARAMETRÓW
    wchodzimy w nią i są 3 do wyboru:
    -drukuj listę
    - ustaw parametr
    - (nie istotne :D)
    drukujemy listę parametrów (i tu jest haczyk bo w polskiej wersji językowej 11 parametr jest źle przetłumaczony, w oryginale brzmi "drukowanie faksów" a w polskiej jakieś mydło - powidło nie związane z tematem
    zmieniamy ten parametr i mamy po problemie :D:D:D:D

P.S. taka ważna uwaga, ponieważ nie mam urządzenia pod ręką podaje z pamięci wszystkie ustawienia jeśli są nie ścisłości (zbyt duże) to proszę o kontakt a mając Was przy telefonie przed urządzeniem bez problemu uda się prawidłowo ustawić :)

Pozdrawiam :)

0
  • #14 23 Mar 2011 06:56
    MarianZam
    Poziom 17  

Wielkie dzięki wszystkim. Właśnie skanuje na bezpośrednim połączeniu. Ale jak przepiąłem przez ruter to tez skanuje i wlaczona zapora i tez skanuje. Odbior faksów zostawiam narazie w spokoju.Zamykam temat

0
  Szukaj w 5mln produktów