Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana akumulatorka na inny/ ładowanie?

ozy2001 14 Mar 2011 11:06 1077 6
  • #1 14 Mar 2011 11:06
    ozy2001
    Poziom 28  

Witam.

Potrzebuję wymienić akumulator, gdyż oryginalny chyba ma mocno przekłamane parametry i urządzenie na czuwaniu działa tylko kilkanaście minut. Może również być po prostu stary. Wygląda to tak:
    Wymiana akumulatorka na inny/ ładowanie?

Zanim potnę przewody - zapytam może ktoś wie:
    Czy zamiast tego akumulatora mogę zastosować baterię od telefonu komórkowego? Np. BL-5C - gdyż można tanio takie baterie zakupić i powinny mieć całkiem dobrą wydajność. Co z ładowaniem baterii? Dalej przez USB, czy już na ładowarce zewnętrznej ( ładowanie samego akumulatora ).

Dziękuję za zainteresowanie i czekam na Wasze wypowiedzi!

0 6
  • #3 14 Mar 2011 23:13
    ozy2001
    Poziom 28  

Tak, dziękuję za link ale nie o to chodziło.
    Urządzenie kupiłem jako nowe - i "Chińczyk" mówił, że na wbudowanym akumulatorze powinno pracować ok. 2 godzin. Oczywiście nie opłaca mi się odsyłać do Chin... Dlatego też zadałem tu takie a nie inne pytania.

0
  • #4 14 Mar 2011 23:20
    ogur3k
    Poziom 33  

Co to za urządzenie, tak w ogóle?
    Możliwe że ten akumulatorek który masz, 'rozleniwił się' i trzeba go przećwiczyć troszkę, ładowanie-rozładowanie, ładowanie-rozładowanie...

Możesz wrzucić tam cokolwiek o takim napięciu, ładowanie najlepiej zrobić zewnętrzne, bo te z USB to takie troszkę niepewne jest (niezbyt dokładnie wiadomo co się tam w ogóle dzieje ;) ).

0
  • #5 14 Mar 2011 23:54
    ozy2001
    Poziom 28  

Urządzenie to miniaturowa kamera - niektórzy nazywają to szpiegowska kamerą. Kupiłem za całe 3 dolary z przesyłką (licytacja)...

Ładowanie i rozładowywanie nic nie pomogło. A co do ładowania przez USB - możliwe że coś w tym jest, bo mam kilka innych takich urządzeń i większość właśnie działa "15 min" Pech chciał, że kupowałem w zimie, szło miesiąc czasu nie wiadomo w jakich warunkach i może z zimna akumulator padł?
    W każdym bądź radzie nie zależy mi na miniaturyzacji a jedynie na rejestracji kto wchodzi przez wspólny korytarz i co tam robi... ( mieszkam blisko centrum, w bezpośrednim sąsiedztwie kilku pabów... osikane ściany to najmniejszy problem tego wszystkiego).
    Karta 16 GB aku, zewy wytrzymał 10h nagrywania i można się bawić, inaczej musiałbym co chwilę chodzić ładować urządzenie - takie coś nie wchodzi w grę ;)

0
  • #6 15 Mar 2011 00:01
    ogur3k
    Poziom 33  

Tnij kable, nie ma co się szczypać :) Zmierz prąd pobierany z akumulatorka w czasie pracy w warunkach docelowych, coś pomyślimy :)
    Śmierć tego akumulatorka z wychłodzenia organizmu bardzo prawdopodobna. Skoro ładowanie-rozładowanie nie przyniosło spodziewanych efektów najprawdopodobniej niska temperatura 'załatwiła' akumulatorek. Ja kiedyś zapomniałem o odtwarzaczu mp3 z wbudowanym aku, dwa lata w szufladzie przeleżał, potem dostał wycisk (ład.-rozład.) i śmiga jak wściekły teraz, a z początku to nawet dwóch minut nie wytrzymywał.

Będziemy wiedzieli jaki prąd 'wcina' ta kamerka, poradzimy sobie :)

0
  • #7 15 Mar 2011 11:48
    ozy2001
    Poziom 28  

OK. Poszukam tylko jeszcze ładowarki do akumulatora BL-5C i wszystko montuję.
    Oczywiście - nie mam zamiaru nikogo podglądać - Jawnie zawieszę kartkę - obiekt monitorowany, a wszystko co zrobisz tutaj - możesz później obejrzeć na moim kanale YT. Tak więc... paskudząc w korytarzu automatycznie wyraża zgodę na publikację materiału... Może i to jest jakiś sposób...

0