Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana akumulatorka na inny/ ładowanie?

ozy2001 14 Mar 2011 11:06 1077 6
 • #1 14 Mar 2011 11:06
  ozy2001
  Poziom 28  

  Witam.

  Potrzebuję wymienić akumulator, gdyż oryginalny chyba ma mocno przekłamane parametry i urządzenie na czuwaniu działa tylko kilkanaście minut. Może również być po prostu stary. Wygląda to tak:
  Wymiana akumulatorka na inny/ ładowanie?

  Zanim potnę przewody - zapytam może ktoś wie:
  Czy zamiast tego akumulatora mogę zastosować baterię od telefonu komórkowego? Np. BL-5C - gdyż można tanio takie baterie zakupić i powinny mieć całkiem dobrą wydajność. Co z ładowaniem baterii? Dalej przez USB, czy już na ładowarce zewnętrznej ( ładowanie samego akumulatora ).

  Dziękuję za zainteresowanie i czekam na Wasze wypowiedzi!

  0 6
 • #3 14 Mar 2011 23:13
  ozy2001
  Poziom 28  

  Tak, dziękuję za link ale nie o to chodziło.
  Urządzenie kupiłem jako nowe - i "Chińczyk" mówił, że na wbudowanym akumulatorze powinno pracować ok. 2 godzin. Oczywiście nie opłaca mi się odsyłać do Chin... Dlatego też zadałem tu takie a nie inne pytania.

  0
 • #4 14 Mar 2011 23:20
  ogur3k
  Poziom 33  

  Co to za urządzenie, tak w ogóle?
  Możliwe że ten akumulatorek który masz, 'rozleniwił się' i trzeba go przećwiczyć troszkę, ładowanie-rozładowanie, ładowanie-rozładowanie...

  Możesz wrzucić tam cokolwiek o takim napięciu, ładowanie najlepiej zrobić zewnętrzne, bo te z USB to takie troszkę niepewne jest (niezbyt dokładnie wiadomo co się tam w ogóle dzieje ;) ).

  0
 • #5 14 Mar 2011 23:54
  ozy2001
  Poziom 28  

  Urządzenie to miniaturowa kamera - niektórzy nazywają to szpiegowska kamerą. Kupiłem za całe 3 dolary z przesyłką (licytacja)...

  Ładowanie i rozładowywanie nic nie pomogło. A co do ładowania przez USB - możliwe że coś w tym jest, bo mam kilka innych takich urządzeń i większość właśnie działa "15 min" Pech chciał, że kupowałem w zimie, szło miesiąc czasu nie wiadomo w jakich warunkach i może z zimna akumulator padł?
  W każdym bądź radzie nie zależy mi na miniaturyzacji a jedynie na rejestracji kto wchodzi przez wspólny korytarz i co tam robi... ( mieszkam blisko centrum, w bezpośrednim sąsiedztwie kilku pabów... osikane ściany to najmniejszy problem tego wszystkiego).
  Karta 16 GB aku, zewy wytrzymał 10h nagrywania i można się bawić, inaczej musiałbym co chwilę chodzić ładować urządzenie - takie coś nie wchodzi w grę ;)

  0
 • #6 15 Mar 2011 00:01
  ogur3k
  Poziom 33  

  Tnij kable, nie ma co się szczypać :) Zmierz prąd pobierany z akumulatorka w czasie pracy w warunkach docelowych, coś pomyślimy :)
  Śmierć tego akumulatorka z wychłodzenia organizmu bardzo prawdopodobna. Skoro ładowanie-rozładowanie nie przyniosło spodziewanych efektów najprawdopodobniej niska temperatura 'załatwiła' akumulatorek. Ja kiedyś zapomniałem o odtwarzaczu mp3 z wbudowanym aku, dwa lata w szufladzie przeleżał, potem dostał wycisk (ład.-rozład.) i śmiga jak wściekły teraz, a z początku to nawet dwóch minut nie wytrzymywał.

  Będziemy wiedzieli jaki prąd 'wcina' ta kamerka, poradzimy sobie :)

  0
 • #7 15 Mar 2011 11:48
  ozy2001
  Poziom 28  

  OK. Poszukam tylko jeszcze ładowarki do akumulatora BL-5C i wszystko montuję.
  Oczywiście - nie mam zamiaru nikogo podglądać - Jawnie zawieszę kartkę - obiekt monitorowany, a wszystko co zrobisz tutaj - możesz później obejrzeć na moim kanale YT. Tak więc... paskudząc w korytarzu automatycznie wyraża zgodę na publikację materiału... Może i to jest jakiś sposób...

  0