Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pompa wody Peugeot 307 sw 2.0 hdi 110

bagi1 14 Mar 2011 11:33 6910 11
    bagi1
    Level 9  
    Witam.
    Jestem nowy na forum.
    Mam problem z pompą wody w Peugeot 307 sw 2.0 HDI 110 wymieniłem już czwartą pompę w tym roku i nie wiem co jest przyczyną, że te pompy siadają.
    Pompy stosuję różne od Doltz po Valeo i ciągle jest to samo.
    Sprawdzano szczelność bloku i cały czas jest ta sama diagnoza, uszczelniacz pompy nie wytrzymuje.
    Co może być przyczyna, że te pompy nie wytrzymują?
    Dodam jeszcze, że sprawdzano napięcie paska i ustawienie wału, rolek i innych rzeczy związanych z rozrządem i wszystko OK.
    Czy możliwe, że ciśnienie w układzie wody jest za duże?
    Proszę o pomoc.
    toku74
    Level 31  
    a może jakiś syf /rdza, piach/ w układzie chłodzenia uszkadza uszczelnienie
    deniro18
    Level 15  
    Jezeli zachowana jest osiowosc i nic na boki nie ucieka a nie powinno to msi byc wina cieczy. Uszczelki wytrzymuja dlugo jezeli wszystko poprawnie sie zamontuje. Przeplukaj caly uklad i wlej nowiutki plyn.
    bagi1
    Level 9  
    Ok. Tak zrobię, bo podejrzewam że mechanikowi nawet nie przyszło to do głowy żeby przepłukiwać układ. Mam nadzieję że to pomoże bo już brak mi koncepcji.
    bagi1
    Level 9  
    Witam. Przeczyściłem cały układ, założyłem nową pompę SKF i pasek rozrządu i jak na razie wszystko wygląda ok. Pojeździmy zobaczymy, dzięki za podpowiedź.
    bagi1
    Level 9  
    Znowu to samo. Kolejna pompa padła brak mi już koncepcji. Proszę o podpowiedź co mam jeszcze zrobić bo już mnie krew zalewa
    zbyniuś
    Level 26  
    A konkretniej jakie naprężenie paska i co siada w pompie.
    bagi1
    Level 9  
    naprężenie takie jak w książce między 98 a 102, a w pompie siada łożysko tzn cieknie przez łożysko. Może korek od zbiorniczka nie odbija przy dużych ciśnieniach i wywala przez pompę. Naprawdę brak mi koncepcji
    zbyniuś
    Level 26  
    No to masz przyczynę powinno być 54 , 100 tylko do ułożenia paska.
    bagi1
    Level 9  
    Dzięki bardzo, jak będę wymieniał pompę to przypilnuje mechanika by odpowiednio naciągnął pasek.
    Sobik
    Level 11  
    Odgrzewam kotleta.
    Czy komuś udało się rozwiązać problem? Mam dokładnie to samo. Czwarta pompa wody już założona i cieknie. Warsztat który zmieniał rozrząd rozkłada ręce. W najbliższym czasie występuję do nich o zwrot kasy i chcę naprawić to sam.
    Podejrzewam za mocno napięty pasek rozrządu. Ale nie mam pewności. Może komuś się udało dojść do przyczyny.
    bagi1
    Level 9  
    Witam. Problem z pompą mam już za sobą. Przyczyna rozpadania się łożyska w pompie było ciśnienie, które nie uchodziło przez korek odpowietrzający w zbiorniku. Wymiana korka koszt w intercarsie 27 zł i po problemie, tylko szkoda tych pomp co założyłem :)