Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projektor TOSHIBA TDP-S8 wyłącza się

14 Mar 2011 14:32 2009 2
  • Poziom 14  
    Witam !
    Dziś doczekałem się przesyłki z używanym projektorem TOSHIBA TDP-S8.
    Niestety od razu po włączeniu zauważyłem problem - projektor wyłącza się po kilkudziesięciu sekundach pracy.
    Tzn przestaje świecić lampa i dioda POWER. Aby przywrócić projektor do życia należy odłączyć go i podłączyć ponownie.
    Ten problem występuje zawsze chwilę (ok sekundy) po zmianie poziomu jasności w ustawieniach.
    W opisie aukcji jest informacja, że lampa wyświeciła 170 godzin więc liczę, że to nie wina lampy.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem do tej pory ?
    Co powinienem zrobić z projektorem w tej sytuacji ??
    Czy jest na to jakieś proste rozwiązanie czy raczej sprzedający zrobił mnie w balona i wysłał niesprawny sprzęt ?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
    Pozdrawiam, Cezary
  • Poziom 17  
    Witam , w niektórych balastach są zastosowane zabezpieczenia przed przeciążeniem balastu , prawdopodobnie w Twoim przypadku lampa była chyba regenerowana i źle dobrali moc , gdy dajesz jaśniej większy prąd idzie do lampy czyli większe obciążenie itd.
  • Poziom 14  
    Tak, po paru godzinach zabawy z rzutnikiem - rzeczywiście tak jak piszesz - wyłącza się tylko podczas zmiany ustawień jasności no i podczas włączania gry (w natywnej rozdzielczości rzutnika). Oprócz tego się nie wyłączył - udało się obejrzeć odcinek Housa :-)

Urządzenie jest ustawione na maksymalną szybkość obrotów wiatraczka - przez co jest dość głośne. Rozumiem, że w tej sytuacji nie należy ustawiać na normalną prędkość w obawie na przegrzanie ?

Szkoda, że nowa lampa kosztuje 2x więcej co sam projektor. Chyba odeślę go sprzedawcy bo pewnie będzie więcej z tym problemów.