Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szkolenia elektronika Udemy
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

strona www w home.pl , wordpress, joomla, totalne początki ... to tak w skrócie

suchejro 14 Mar 2011 16:22 2926 12
  • #1 14 Mar 2011 16:22
    suchejro
    Poziom 13  

Witam wszystkich,
    postanowiłem pobawić się w tworzenie stronki www,, mam wykupioną domenę i serwer w home.pl . teraz pytanie, czy uda się stworzyć coś fajnego przy pomocy gotowych szablonów i czy raczej brać pod uwagę wordpress, joomla ze względu na łatwość obsługi przez początkującego - nie wiem czym się różnią pod względem możliwości i obsługi. Z opisu parametrów w home.pl serwera to każdy z nich jest obsługiwany. A jeśli tak, to jak to zrobić żeby zadziałało ? Chodzi mi o szablony pod wordpress i joomla z tego serwisu - http://www.freewpthemes.net/wordpress-themes/7/
    albo z tego http://www.templatki.com/index.php
    Nigdy tego nie robiłem a bardzo bym chciał zacząć i szukam jakiejś "łopatoligicznej" instrukcji.

Drugie pytanie, czy da się wykorzystać szablony wykonane we flasu, np z tego serwisu ? http://www.wix.com/create/website

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie pomocne rady,

pozdrawiam

0 12
  • Szkolenia elektronika Udemy
  • #2 14 Mar 2011 17:53
    MikiHTS
    Poziom 9  

Nie będę rozsądzał, który z tych systemów jest lepszy.
    Moim zdaniem obydwa są dopracowane i oferują ciekawe opcje.

Uważam, że jeżeli chodzi o publikację treści na stronie, bardziej przejrzysty jest Wordpress.

Co do instalacji szablonów - to nic trudnego.
    Np. w Wordpressie: pobierasz z podanej przez ciebie strony szablon.
    Potem wrzucasz go na serwer do wp-content\themes i w panelu admina odpalasz sobie swoją nową skórkę :)

Bardzo podobnie jest w przypadku joomli: http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/116/26/

0
  • Szkolenia elektronika Udemy
  • #3 14 Mar 2011 20:18
    suchejro
    Poziom 13  

OK, a taki wordpress czy joomla instaluję na serwerze najpierw ? Bo tak zrozumiałem jak przeczytałem jakąś informację w parametrach serwera w home.pl . Póżniej wysyłam ten szablon na serwer ... a jak wpisuję treść tekstów, gdzie wybieram rodzaj fontów, ich wielkość itp i dodaję zdjęcia ? W tych szablonach jest np coś fajnego w rodzaju przesuwających się samoczynnie zdjęć, nie w galerii a na pierwszej stronie. To wszystko trzeba ustawić i przygotować tę stronę na gotowo u siebie w komputerze, czy wszystko robi się w serwerze który się kupiło ? Ściągnąłem kilka szablonów na próbę, ale u siebie w komputerze nie mogę ich otworzyć, nie wiem jak to działa. Znajdę jakąś informację na ten temat ?

0
  • #4 14 Mar 2011 21:34
    sakuwbarakushow
    Warunkowo odblokowany

Na kompie nie otworzysz plików *php.
    A szablon taki wymaga instalci i serwera.
    Rodzaj fontów / wielkości powinno sie dać ustawić przez panel admina.
    Chodź można oczywiście zrobić to ręcznie.
    Wpierw pakujesz pliki na serwer poprzez FTP i wchodzisz na stronę (Swoją) i postępujesz zgodnie z instrukcjami instalatora , podajesz login / hasło i inne dane .
    Na stronie producenta masz dokładna instrukcję jak to wszyskto działa.
    Samo czynnie przesujące się zdjęcia to z html animacja w stylu mearquee bądź można rozwiązać poprzez JavaScript.

0
  • #5 15 Mar 2011 13:27
    suchejro
    Poziom 13  

Właśnie zastanawiam się czy nie da się tego zobaczyć i obrobić w kompie... To tylko strony które tworzy się w programach do tego służących dają taką możliwość ? Dla mnie to nieco dziwne, dlaczego nie można obrobić takiego szablonu w komputerze i dopiero wysłać gotową stronę na serwer. A czy można zmienić dosłownie wszystko w takich szablonach ? czy są jakieś ograniczenia i jakie w jakich programach ?

0
  • #6 15 Mar 2011 14:22
    MikiHTS
    Poziom 9  

Obrobić można wszystko na komputerze. Do otwarcia plików css, html i php wystarczy nawet zwykły notatnik.

Ale żeby zobaczyć działającą stronę w php potrzebujesz albo serwera, albo musisz sobie odpalić wirtualny serwer na swoim komputerze - innej opcji nie ma.

0
  • #7 15 Mar 2011 14:43
    sakuwbarakushow
    Warunkowo odblokowany

tak jak kolega wyżej powiedział to daje jedynie możliwość podglądu kodu a nie efektów zmian.
    I tak możesz zmienić wszystko [ pytanie czy to dalej będzie działać jak zmienisz np coś w skryptach bądź konfiguracji cms'a]

0
  • #8 15 Mar 2011 16:07
    MikiHTS
    Poziom 9  

Ja proponuje na początek zainstalować wordpressa na serwerze i zapoznać się z jego funkcjami i panelem admina, potem wrzucić sobie jakiś nowy szablon, a dopiero potem myśleć o jakichś ewentualnych modyfikacjach.

0
  • #9 15 Mar 2011 19:41
    suchejro
    Poziom 13  

OK, zainstalowałem Wordpress na serwerze, ale pojawiło mi się konto w Wordpress Polska i nie wiem już teraz czy tam mam ten szablon wysłać i obrabiać czy na serwer i w sumie nie wiem czy ta aplikacja to robi (Wordpress) czy inna. Szabloniki już jakieś wybrałem, tylko jak je wysłać ?

0
  • #10 16 Mar 2011 09:41
    miszarus
    Poziom 15  

Logujesz się do zaplecza, następnie Wygląd >"Motywy">u góry przełącz się na "Zainstaluj motywy". Przyjrzyj się a zobaczysz link "Wyślij na serwer" w który klikasz. Następnie z dysku wybierasz ściągnięty przez siebie szablon i klikasz "zainstaluj".

Pozdrawiam

0
  • #11 16 Mar 2011 12:30
    suchejro
    Poziom 13  

Przepraszam, co to znaczy - logujesz się do zaplecza ? Co to jest zaplecze ?

0
  • #13 16 Mar 2011 15:48
    suchejro
    Poziom 13  

tak myślałem...

0