Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lodówka samsung rl34egsw przestaje świecić wyświetlacz (kolejne sekcje)

lukastoja 14 Mar 2011 16:38 20391 9
  • #1 14 Mar 2011 16:38
    lukastoja
    Poziom 16  

Witam

Ponieważ przestają mi świecić kolejne części wyświetlacza siedmiosegmentowego, przepalają się proszę o pomoc/informację: W jaki sposób można wydobyć sam wyświetlacz z ww. lodówki? Czy konieczne jest rozbieranie drzwi?

Pozdrawiam

1 9
  • Pomocny post
    #2 14 Mar 2011 21:36
    servisant
    Specjalista AGD

Drzwi się nie rozbiera, wystarczy podważyć ramkę wyświetlacza.

1
  • Pomocny post
    #3 15 Mar 2011 13:27
    K_andy
    Poziom 17  

Potrzebny mały wkrętaczek płaski i od dołu wyświetlacza naciskasz dwa zaczepy, wychodzi bez problemu

6
  • #4 20 Kwi 2011 23:27
    k0ralik
    Poziom 2  

Witam serdecznie. Mam ten sam problem co kolega, własnie u mnie również przestaja swiecic kolejne diody led na panelu sterowania(wyswietlaczu). Powiesz mi kolego czy to trudne zadanie wyciagnac wyswietlacz i wymienic diody. Jakie diody polecacie do wymiany (zeby długo swieciły); i najwazniejsze co bedzie potrzebne do wymiany (narzedzia). prosze o pomoc i odpowiedz. Pozdrawiam

3
  • #5 21 Kwi 2011 08:58
    K_andy
    Poziom 17  

witam
    w ramach serwisu gwarancyjnego nie ma możliwości naprawiania wyświetlacza, wymieniany jest zawsze cały panel
    pozdrawiam

0
  • #6 02 Wrz 2011 07:16
    tomekh566
    Poziom 10  

Kolego ja mam ten sam problem z dokładnie taką samą lodówką. Widać to musi być jakaś wada fabryczna. Nowy moduł wyświetlacza kosztuje około 150 zł wraz z przesyłką zaś regeneracja starego jest niemal niemożliwa. Nie ma możliwości wymiany ledów, gdyż cały wyświetlacz to dwurzędowy poczwórny moduł zawierający dodatkowo minus przed dolną wartością temperatury oraz 3 kontrolki znajdujące się poniżej wskazań temperatur. Próbowałem znaleźć taki po symbolu jednak bezskutecznie. Jak by Ktoś taki znalazł proszę o link.
    Pozdrawiam

0
  • #7 10 Wrz 2011 14:01
    zurawp
    Poziom 1  

Witam

Ja mam podobny problem, nie świeci już kilka diod.
    Proszę o informację gdzie mogę zakupić taki moduł (cena 150PLN jak wyżej).

2
  • #8 10 Wrz 2011 18:53
    tomekh566
    Poziom 10  

Moduł można zakupić w dowolnym serwisie Samsunga. Lista punktów serwisowych dostępna jest na stronie Samsunga. Pozdrawiam

0
  • #9 21 Paź 2011 18:13
    endrjuuu200
    Poziom 1  

Ja również mam problem z tym wyświetlaczem i nie moge nigdzie znależć informacji. A mianowicie, po uruchomieniu lodówki i ustawieniu temperatury na minimalną wyświetlacz całkiem gaśnie. Za każdym razem jak kliknę na którąś z opcji to wyświetlacz się włącza i pogazuje ładnie temperature, ale trwa to zaledwie kilka sekund i gaśnie....? a mi zależy na tym żeby świecił się cały czas:/ posiadam model RL34 EGPS czy w tych modelach wyświetlacz tak gaśnie? bo czytałem że powinien się świecić cały czas (na czym bardzo mi zależy)
    Dziękuje za pomoc, pozdrawiam

2
  • #10 03 Sty 2012 13:45
    grabson007
    Poziom 2  

witam

Ja posiadam lodówke Samsunga model RL34EGPS i zauwazylem ze wlasnie przestał świecić "-" przed temteraturą z zamrazalnika. Dzwonilem do samsunga a potem do serwisu i dowiedzialem sie ze jesli lodówka jest na grawancji to wymiana wyswietlacza jest czywiscie bezpłatna na miejscu u klienta, jeśli lodówka jest po gwarancji to koszt samej uslugi to 60 zł + koszt wyświetlacza według informacji z serwisu około 80-100 zł

2