Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MB Atego 2001 823 awaria świateł

saturn 1 14 Mar 2011 16:48 4055 4
    saturn 1
    Level 2  
    podczas jazdy na światłach mijania zapaliła się kontrolka długich świateł,tylne migacze zaczęły świecić ciągłym światłem, światła krótkie zgasły, pozycyjne ledwo się żarzyły,przy wyłączonym przełączniku świateł ,kierunkowskazy chodzą normalnie
    natomiast przy naciśnięciu stopu szybko mrugają, ponadto przy włączeniu świateł przeciwmgielnych włącza się zapłon tak jak przy przykręceniu kluczyka i wskaźnik paliwa dziwnie się zachowuje.
    Wiem, że nie jest to odosobniony przypadek bo czytałem na tutejszym forum, że miał ktoś w swoim Atego identyczne objawy, lecz nie było dość informacji na temat przyczyny tej awarii.
    Byłbym bardzo wdzięczny o fachową poradę.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    johnybx
    Level 11  
    Witam:) ja bym sprawdził pierwsze przełącznik zespolony przy kierownicy ,tam lubią sie styki zlutować i dzieją sie przeróżne rzeczy!! U mnie w atego swieciły cały czas długie dopiero po wymianie na nowy wszystko sie uspokoiło!
    saturn 1
    Level 2  
    dziękuję za informację jutro postaram się sprawdzić to dam znać
    saturn 1
    Level 2  
    zarówno przełącznik zespolony kierunków jak i włącznik świateł okazał się dobry, sprawdziłem podpinając do innego Atego.
    nie wiem czy zwarcie na + w przewodach czujnika paliwa może mieć na to wpływ?
    Może ktoś się wypowie na ten temat.

Dodano po 5 [minuty]:

zarówno przełącznik zespolony kierunków jak i włącznik świateł okazał się dobry, sprawdziłem podpinając do innego Atego.
    nie wiem czy zwarcie na + w przewodach czujnika paliwa może mieć na to wpływ,bo wyświetla się kod błędu INS 0 0508
    Może ktoś się wypowie na ten temat.
    gewb
    Level 1  
    sprawdż kable masowe są dołączone do skrzyni biegów po prawej stronie od pasarzera prawdopodobnie jeden z nich się oberwał lub oblużnił