Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 7551G wgrany starszy bios, laptop nie wstaje.

bundy81 14 Mar 2011 17:17 3711 2
  • #1 14 Mar 2011 17:17
    bundy81
    Poziom 11  

Witam !

Wgrałem przez przypadek starszą wersję bios-u do w.w. laptopa, wersja orginalana była tą włąściwą, nie zwróciłem uwagi że już taka jest, w tej ostatniej została dodana obsługa kart Radeon HD6650, po wgraniu starszej wersji, po uruchomieniu mam tylko 1 długi pisk i 2 krótkie, zaraz bede miał stacje FDD na USB, jak postawić prawidłowo go na nogi ??? Lapek dzisiaj przyszedł do mnie ze sklepu, a ja juz go uwaliłem. Proszę o pomoc.

Mam sciagniety ostatni BIOS i program Phoenix Bios Crisis Recovery Disk

Z góry dziekuje :D

PS. ze stacja dysków nie pojdzie bo plik biosu ma 2MB :(

jakies pomysły ?

0 2
  • Relpol
  • #2 14 Mar 2011 21:12
    Kolobos
    Spec od komputerów

Bios ma 2MB? Daj link do tego biosu.

0
  • Relpol
  • #3 15 Mar 2011 01:54
    bundy81
    Poziom 11  

oto link do pobrania bios-u

Link

Notka przy biosie jest taka:

BIOS Acer Updates VBIOS to support AMD Radeon HD 6xx0M Series Graphics. 1.15 4.3 MB 2010/11/22

Dodano po 1 [godziny] 34 [minuty]:

Ok temat zamykam, wszystko poszło ze stacji USB FDD, przy pomocy programu Phoenix Bios Crisis Recovery Disk, trzeba zaznaczyć w nim opcję Compress The Bin File, program musiałem sciągnąc inny bo w poprzednim nie było tej opcji. Tak wiec bios sie zmiescił na dyskietke i aktualizacja poszła, trwała okolo 5-7 min

Wszystko zrobiłem w.g tej instrukcji:
    This is step-by-step BIOS recovery which is works for me & most Acer notebook:-
    1) Download Crisis Disk maker above.
    2) Create Crisis Disk using WINCRIS (need a floppy disk or usb pen drive/usb flash drive).
    3) Remember to replaced the "BIOS.WPH" file with yours. It is important to rename the BIOS file to "BIOS.WPH".
    4) Make sure the battery and the power cord are connected to the laptop. Also laptop need to be in power-off state.
    5) Hold in Fn+Esc and then press the power button (without releasing Fn+Esc key).
    6) The USB floppy drive/pen drive/flash drive light will flash as it reads the BIOS file from the disk. You can release Fn+Esc key.
    7) While in recovery process, display will always blank.
    8) Recovery process will take a while (a minute or two). Laptop will automatically restart when recovery process succeed. You should see POST after restart.

0