Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Momentomierz tensometryczny, dobór urządzeń pomiarowych.

14 Mar 2011 17:54 3771 2
  • Poziom 9  
    Dzień dobry.

Zaprojektowałem układ do pomiaru momentu obrotowego który opiera się na mostku tensometrycznym naklejonym na odcinku wału. działać będzie mniej więcej na tej zasadzie:

Potrzebuję dobrać zasilanie, mostek tensometryczny, wzmacniacz i rejestrator (lub jakiś interface pod PC). czy ktoś potrafi powiedzieć czy takie rozwiązanie ma prawo bytu?

(kilka linków do produktów)

http://www.wobit.com.pl/download/pdf/urzadzen...we/ADT1U/ADT1U_%20rev1.0_karta_katalogowa.pdf

Czy powyższe urządzenie załatwi sprawę wzmocnienia i przetworzenia sygnały?

może coś takiego:

http://www.wobit.com.pl/download/pdf/liczniki.../MD100T/MD100T_%20rev1.1_karta_katalogowa.pdf

i czy w tym przypadku bedzie potrzebny wzmacniacz?

czy taki tensometr będzie odpowiedni do pomiaru momentu skręcającego wał?
    czy to już jest forma mostka tensometrycznego?

Dodam że układ będzie pracował na silniku 5,5 kW wałek będzie miał około 20 mm średnicy, a przenoszenie sygnału z obracającego się elementu odbywać się będzie za pomocą szczotek.

Pisałem już wcześniej odnośnie doboru metody pomiarowej i uzyskałem bardzo pomocne odpowiedzi. Mam nadzieje że ktoś znowu mi pomoże. Pozdrawiam!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 2  
    Witaj
    Czy udało ci sie stworzy system pomiarowy bo mam podobne problemy jak ty i moze bys pomogł ?
    Pozdrawiam rokita2(malpa)poczta.onet.pl
  • Poziom 27  
    Witam,

Proponuję zadzwonić do Wobitu. Dobrze orientują sie w tematyce pomiarów siły i pomogą Ci dobrać odpowiedni wzmacniacz/przetwornik pomiarowy.
    Jeżeli chcesz mieć urządzenie pomiarowe z fizycznym wyświetlaczem to polecam wskaźnik MD150T (posiada też USB, więc można odrazu podłączyć do komputera i odczytywać pomiary w programie na PC).

Pozdrawiam