Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Clio II 2002 rocznik ciężko wchodzi 1 i 2 bieg

remiqeu 14 Mar 2011 19:05 7791 8
  • #1 14 Mar 2011 19:05
    remiqeu
    Poziom 20  

Witam wszystkich, piszę w imieniu taty. Ma on samochód jak w tytule, Renault Clio II benzyna zakupiony w 2002r. przez te wszystkie lata wszystko chodziło ok, natomiast ostatnio zdarza się ze nie chce wejść 1 i 2 bieg trzeba "pod pompować" sprzęgło 2-3 krotnie i dopiero wchodzi 1 bieg natomiast przy 2 biegu jest zauważalny opór. Nie znamy się niestety na samochodach zawsze oddawaliśmy do mechanika do salonu i było ok, natomiast chcieliśmy z ciekawości wiedzieć co może być przyczyną. Proszę o informację.

2 8
  • #2 14 Mar 2011 19:47
    pablito2
    Poziom 10  

Może być przyczyn wiele NP:Krzyżak który trzyma wajchę od biegów,Linki Biegów .Napisz konkretniej czy słychać jakiś zgrzyt przy wkleszczeniu biegów czy też nie. Ale z tego co piszesz stawiał bym na sprzęgło ale pewności nie mam bo tego nie widzę i nie sprawdzę samemu żeby ci dać dokładną diagnozę .Pozdrawiam

0
  • #3 14 Mar 2011 19:52
    remiqeu
    Poziom 20  

No właśnie z tego co mi tata mówił to nie słychać nic szczególnego po prostu czasem tak ciężko wchodzi, wiesz właśnie oboje nie znamy się na autach nie nasza branża jednak jakąś tam podstawową teorię posiadamy, natomiast właśnie on mi mówił że też coś myśli że to ze sprzęgłem i jeszcze to że właśnie często kiedy auto jest zimne ale kiedy się zagrzeje to już jest ok.

0
  • #4 14 Mar 2011 20:00
    qwertyuiop1000
    Poziom 24  

Jak wchodzą biegi na sucho bez wcisniętego sprzegła na zgaszonym silniku ?

0
  • Pomocny post
    #5 14 Mar 2011 20:55
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda

Synchronizator 1/2 biegu zużyty, lub luz na łączeniu dźwigni zmiany biegów z wybierakiem skrzyni.

Ale stawiam na to pierwsze, skoro po "pedałowaniu" sprzęgłem oraz rozgrzaniu problem ustępuje, w tym przypadku skrzynia do demontażu.

Do pablito2, linek tam nie ma.

1
  • #6 14 Mar 2011 21:03
    remiqeu
    Poziom 20  

Dziękuję bardzo za odpowiedzi jeszcze jutro wypytam taty i niech sobie to wszystko poczyta (bo nie ma internetu) i odpisze dokładnie co on na to. Czy jeszcze coś zauważa. Tak ze jeszcze raz dzięki :)

0
  • #7 16 Mar 2011 11:45
    remiqeu
    Poziom 20  

Pytanie do kolego "Przemo9826"
    A jeśli to będzie taka usterka jak mówisz to możesz powiedzieć orientacyjnie na jakie koszty muszę się szykować ?
    Pozdrawiam

0
  • #9 16 Mar 2011 20:59
    remiqeu
    Poziom 20  

Właśnie wracam od taty i samochód już na warsztacie na kanale :)
    Miałeś rację :) No i koszty mówili że od 1300 2000 zrobią do piątku no ale cena wstępnie własnie 1300 :/ kurcze :)
    No nic dziękuję za informacje i pomoc. A jak zrobią to w piątek dam znać co było wymieniane, ale coś tam tacie mówili że ten wybierak na pewno.

Pozdrawiam

0