Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technologia wykonania, czy właściwie wytwarzania suwmiarek

14 Mar 2011 19:32 2678 8
 • Poziom 9  
  Witam.

  Chciałem zapytać, czy ktoś z Was zna może technologię wykonania, czy też właściwie wytwarzania suwmiarek ??

  Poza tym potrzebuję przykłady kilku konkretnych materiałów z których są one wykonywane, przy czym nie chodzi mi tu o ogólne pojęcia typu stal nierdzewna, czy mosiądz, a o dokładne oznaczenie materiału.

  Pozdrawiam
 • Poziom 25  
  Wystarczy kupić dobrą (chodzi o cenę) suwmiarkę maszynową,tam masz kartę z wszystkimi informacjami.
 • Poziom 9  
  jestem studentem mechaniki i budowy maszyn, w ramach przedmiotu o wdzięcznej nazwie Współczesne materiały inżynierskie oraz zasady ich doboru przygotowujemy prezentację, mi przypadała suwmiarka

  czy ktoś posiada taką specyfikację, mógłby może mi ją zeskanować
 • Poziom 22  
  Witam . Dawniej uczono , że suwmiarki wykonuje się ze stali odpornej na korozję z gatunku 4 H 13 i 4 H 14 .Natomiast w praktyce spotyka się suwmiarki o różnym odcieniu materiału od jasnego do szarego , i tutaj nasuwa się pytanie czy były używane jeszcze inne materiały , może inne stopy , innego pochodzenia , może dodatkowa obróbka . Które to materiały należy uważać za podstawowe . Pozdrawiam .
 • Poziom 9  
  faktycznie norma którą odnalazłem odnośnie narzędzi pomiarowych mówi o stali 4H13

  interesują mnie również tworzywa z jakich wykonuje się suwmiarki, czy posiadacie jakąś wiedzę na ten temat ?? może moglibyście spojrzeć na swoje suwmiarki z tworzyw czy posiadają jakieś oznaczenia odnośnie tworzywa sztucznego z jakiego są wykonane !!
 • Poziom 22  
  Witam. W suwmiarkach mechanicznych tworzyw raczej się nie spotykało . Spotykało się wkładki mosiężne służące do kasowania luzów między szczęką pomiarową przesuwną a stałą i niekiedy sprężynki . W suwmiarkach z odczytem elektronicznym są stosowane tworzywa . W praktyce można było spotkać suwmiarki całkowicie zbudowane z tworzywa niekiedy ze stali konstrukcyjnej zabezpieczone ocynkiem , ale tych suwmiarek nie stosowano w /metalówce/ . Pozdrawiam.
 • Poziom 9  
  a jakie to tworzywa stosowane w suwmiarkach z odczytem elektronicznym ??
 • Użytkownik usunął konto