Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCIM Europe 2019
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeróbka na zasilanie z baterii litowych R20 3.6V

tulip.naklof 14 Mar 2011 21:30 2682 1
 • #1 14 Mar 2011 21:30
  tulip.naklof
  Poziom 2  

  Moje urządzenie zasilane (GPS) jest akumulatorami 3.7V Li-Ion (1300mAh)
  Chciałbym zmienić zasilanie na baterie litowe 3.6V (2x baterie litowe SAFT R20 połączone równolegle = 2 x ~17Ah)
  Czy prosta zmiana typu zasilania nie będzie za sobą wiodła problemów. Wydaje mi się że te dwa różniące się od siebie źródła prądowe mają inną impedancję, obawiam się że urządzenie GPS może wykryć taką baterie litową po jakimś czasie jako rozładowaną.. Robiłem test i urządzenie działa normalnie.. ale pytanie czy zaraz nie wyłączy się bo będzie sądziło że ma rozładowaną baterię..?

  0 1
 • #2 16 Mar 2011 11:03
  nsvinc
  Poziom 35  

  Zajrzyj do datasheeta. Na stronie drugiej masz wykres "typical discharge profiles" - jak widzisz, dla praktycznie dowolnego prądu charakterystyka jest dosyć płaska, czyli twój GPS nie wyłączy się "przed czasem", a dopiero wtedy, gdy bateria będzie rzeczywiście rozładowana.

  Fakt, akumulatory Li-Ion ma znacznie mniejszą impedancję niż baterie litowe, aczkolwiek skoro podłączyłeś, i działa, to znaczy że twój GPS nie jest nadmiernie prądożerny i bateria daje sobie radę z dostarczeniem potrzebnego prądu.

  Pamiętaj, że baterii litowych nie wolno ładować! Jak podłączysz urządzenie pod ładowarkę gdy będzie ono chodzić z baterii litowych, możesz doprowadzić do zniszczenia i baterii, i sprzętu.

  0