Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LED Par 64 a sterowanie DMX kilka pytan

F4r33L 14 Mar 2011 22:37 4932 7
  • #1 14 Mar 2011 22:37
    F4r33L
    Poziom 14  

Witam,
    Mam 2 Led Pary 64 znakomitej firmy "noł nejm". Chciałem obejść się budżetowo i w miarę się udało bo wszystko jest ok poza słabawym transformatorem który buczy jak się nagrzeje :) ale do rzeczy.
    http://allegro.pl/par-64-led-rgb-177diod-10mm-od-ss-cena-hit-i1485517649.html dokładnie takie. Jako, że z aukcji niewiele można wyczytać zrobiłem zdjęcia instrukcji obsługi.
    LED Par 64 a sterowanie DMX kilka pytan LED Par 64 a sterowanie DMX kilka pytan LED Par 64 a sterowanie DMX kilka pytan
    Jeśli ktoś nie jest w stanie przeczytać mogę wrzucić w znacznie wyższej rozdzielczości. I posiadam taki konwerter USB>DMX
    http://allegro.pl/konwerter-usb-dmx512-i1479946439.html
    Wszystko jest ok, mogę zmieniać natężenie każdego koloru i ustawić ewentualną prędkość błysków, ale na tym cała zabawa się kończy. Próbowałem wszystkimi znanymi programami się bawić. W żadnym z nich nie znalazłem czegoś takiego aby włączyć w parze reagowanie na dźwięk, czy płynną zmianę kolorów zmieniającą się stale. Jeśli ktoś byłby w stanie wytłumaczyć jak to zrobić byłbym bardzo wdzięczny, ewentualnie odesłać do jakiś poradników, chętnie poczytam, ale musi być po polsku, bo za granicą jest diabeł :D . Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Słyszałem dużo pozytywnych opini o programi Freestyler, lecz tam nie potrafię znaleźć w bazie takiego para jak posiadam.

0 7
  • #2 14 Mar 2011 23:55
    LuckyDj
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

Cytat:
    W żadnym z nich nie znalazłem czegoś takiego aby włączyć w parze reagowanie na dźwięk, czy płynną zmianę kolorów zmieniającą się stale.

Bo z poziomu sterownika włączyć tego nie można...
    Twoje LEDy działają albo ze sterownikiem DMX w trybie 4 kanałowym i wszystkie "efekty" musisz zaprogramować w sterowniku, albo działają w trybie SOUND/AUTO i odtwarzają wbudowane efekty, ale wtedy nie reagują na DMX.

Niestety niema rzeczy zarazem dobrych i tanich, no, może bułki z biedronki.

Tyle ode mnie, ale może wypowiedzą się dalej jacyś fahofcy
    Pozdrawiam.

-1
  • #3 15 Mar 2011 21:45
    F4r33L
    Poziom 14  

To wiem, albo rybki albo akwarium, chciałem tanio mam same akwarium, a na rybki w tym wypadku trzeba zapracować :) tyle, że nie do końca wiem jak się za to zabrać, w tych prostych programach nie ma jak zapisywać sekwencji, w freestylerze zaś nie ma w bazie mojego urządzenia. Czy z tych danych które dałem byłaby szansa dodać samodzielnie to urządzenie, czy to za mało?

0
  • #4 16 Mar 2011 00:48
    LuckyDj
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

Wiesz co. Piszesz że chcesz sterować to przez Freestyler, ja powiem szczerze, że nigdy nie miałem go w łapkach (choć mam na dysku) To zależy tylko i wyłącznie od tego ile ten program pozwala zapisać SUBMASTER's i ile programów może działać NA RAZ. Jeśli można odpaliś w nim opcję SUBMASTER i zapisać EFEKTY, to resztę ogranicza tylko wyobraźnia.

0
  • #5 16 Mar 2011 20:01
    F4r33L
    Poziom 14  

Z tego co mi się wydaje, że w freestylerze można włączyć funkcję reagowania na dźwięk takich parów. Jeśli ktoś mógłby przybliżyć taki temat byłbym wdzięczny

0
  • #6 16 Mar 2011 20:20
    reddej
    Poziom 9  

w programie freestyler jest funkcja react to sound która pozwala na fajne reagowanie na dźwięk jeśli ma się wbudowany mikrofon oraz funkcja dmx400 typowo do zarządzania urządzeniami RGB polecam lekturę strony na której wszystko czarno na białym:) www.freestylerdmx.cba.pl

0
  • #7 16 Mar 2011 21:10
    keso
    Poziom 12  

Jeżeli nie masz urządzenia w bibliotece to sam go stwórz tak jak tutaj http://www.freestylersupport.com/wiki/fixture_creator_-_led_bars
    W twoim przypadku tworzysz urządzenie identycznie jak opisane w konfiguracji 4 Channel American DJ Mega Bar LED. Tylko kanały masz inne
    Intensity 1
    Red 3
    Green 4
    Blue 2

Reagowanie na dźwięk realizujesz tak jak tutaj
    http://freestylerdmx.cba.pl/freestylerdmx.cba.pl/Funkcja_Sound_to_Light..html

Problem jest taki, że w tych tanich chińczykach strobo jest na kanale dimmera i mruga przy zmianie. Więc trzeba ściemniać para kolorami.

0
  • #8 16 Mar 2011 22:15
    F4r33L
    Poziom 14  

W końcu jakaś fachowa odpowiedź kolegi keso, lecz z tym właśnie kilka godzin temu uporałem :) a reagowanie na dźwięk sprawdzę jak będę w domu przy sprzęcie

0