Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[STM32] Stacja meteorologiczna.

Monc 15 Mar 2011 00:13 3375 3
  • #1 15 Mar 2011 00:13
    Monc
    Poziom 7  

Witam,

ze względu na zbliżające się lato chciałem zrobić sobie zewnętrzną stację meteorologiczną. Chciałem się z Wami podzielić moim projektem, a także w miarę możliwości skorzystać z Waszego doświadczenia i poprosić o rady.

Stacja będzie zawierać:

- pomiar temperatury (SHT21),
    - wilgotności (SHT21),
    - ciśnienia (MPL115A2),
    - czystości powietrza (FIGAMS800 RoHS),
    - prędkość wiatru,
    - oświetlenia (Taos TSL 2561D),
    - wyświetlacz LCD (Nokia 6100 lub 6800).

Mój projekt chciałem oprzeć na mikrokontrolerze STM32 oraz module Bluetooth jako łącze komunikacyjne.

Jednocześnie chciałem zadać pytanie:
    - szukam osób z doświadczeniem w programowaniu mikrokontrolera STM32 (na szynie I2C).

Update 1:

Najprawdopodobniej zrezygnuje z Bluetooth'a na rzecz ZigBee. ZB jest dosyć nowym sposobem transmisji danych, więc warto będzie przedstawić go tutaj i więcej się o nim dowiedzieć. :-)

Update 2:

Zaopatrzyłem się w literaturę: "Mikrokontrolery STM32 w praktyce" K. Paprocki

Update 3:

Uaktualniłem czujniki stacji. Nie mam pomysłu jeszcze na czujnik wiatru, który podobno trzeba zbudować samemu. Wszystkie czujniki będą pracować na szynie I2C. Do pracy będę wykorzystywał biblioteki STM32: lib_open_stm32, gdyż są bardziej stabilniejsze. Uaktualniłem także pytania.

Update 4:

Zaprojektowalem wszystkie plytki pod czujniki oraz wyswietlacz. Zastanawiam sie tylko czy taniej bedzie wyslac do wytrawienia czy samemu wyrabiac - jestem zielony w tej dziedzinie..

Update 5: [09.06.2011]

Dzisiaj dostałem wytrawione płytki pod czujniki i wyświetlacz. Niestety nie ma na nich soldermaski, więc będę musiał ostrożnie lutować aby nie zabrudzić ścieżek. Postaram się zrobić też zdjęcia i wrzucić je.

0 3
  • Arrow Multisolution Day
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 20 Kwi 2011 22:49
    MirekCz
    Poziom 35  

1.Temp/wilgotność rzeczywiście SHT fajnie działają, chociaż nie należą do tanich.
    2.Ciśnienie - BMP085
    3.Oświetlenie - TEMT6000 jak możesz wykorzystać ADC, albo jeden z wielu TAOS jak chcesz w pełni cyfrowe
    4.Do czujnika wiatru mogę polecić moduły/scalaki magnetyczne kąta obrotu A5030/AS5045 (różne dokładności) - wyjście PWM albo SPI. Mam w ofercie zarówno same scalaki jak i gotowe moduły

0
  • #4 24 Kwi 2011 19:51
    Monc
    Poziom 7  

Witam,

dziekuje wam za bardzo pomocne odpowiedzi.

Update 4:

Zaprojektowalem plytki pod czujniki a takze znalazlem na internecie juz gotowa plytke pod wyswietlacz oraz biblioteki do STM.

Pozdrawiam

0