Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektryczny klucz udarowy- co wybrać

15 Mar 2011 07:53 18472 5
  • Poziom 16  
    Potrzebuje elektryczny klucz udarowy. Zastanawiam się nad makita

Nie będe go używał non stop więc zainteresował mnie również ten:

Jeśli by wierzyć opisowi to powinien być mocny ale... Może ktoś ma wiedzę w tym temacie i doradzi bo wiadomo że różnica cenowa jest duża ale oczywiście nie chcę bezużytecznego badziewia.

Linki usunąłem. Pkt 10.11 regulaminu. [retrofood]
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 23  
    Wszystko zależy od tego, czy faktycznie będzie tak często używana Makita ??

Jeśli do warsztatu itp, to polecam Makite ponieważ jest bardzo trwała.
    Używałem ją kilka razy i działa bardzo dobrze.

Obecnie używam Hitachi na potrzeby garażowe, w 100% jestem zadowolony, ale jest to produkt gorszy i słabszy. Jednak taki mi wystarczy.

Ten Falon ma bardzo mocny silnik, dużym atutem jest elektroniczna regulacja momentu. Jednak trwałość tego urządzenia jest na poziomie Pegazus czy Skil.
    Do drobnych garażowych prac będzie dobry, do prac ciągłych się nie nadaje.

Oczywiście to moje odczucia względem w/w elektronarzędzi.

Pozdrawiam
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 16  
    Dzięki niuniek za opinie. Zakupiłem Falon-tech. Puki co jest ok. Trudno określić jaką faktycznie ma moc. Raczej nie jak w opisie ale jeśli ma nawet 70% to dla mnie wystarczająco. Co do tej regulacji to jest tylko zakres od 150-350 NM. Nie sprawdzałem kluczem dynamometrycznym więc nie wiem jak z dokładnością ale raczej nie za bardzo. Dokręcając koło samochodowe na 150NM jest idealnie. Zobaczymy jak będzie z trwałością. Używam go w serwisie kosiarek-pilarek itp. ale do samochodów również. Napisze coś więcej po dłuższym użytkowaniu.
  • Poziom 21  
    Jak sprawdza się ten Falon-tech przy odkręcaniu śrub w kołach auta klasy D? Daje radę? W mim przypadku mały klucz pneumatyczny o momencie ok 300Nm nie zdał egzaminu więc myślę o mocniejszym elektryku do zastosowań domowych.
  • Poziom 35  
    Ogólnie pneumatyki są lżejsze przy tym samym momencie.
  • Poziom 16  
    Puki co jestem miło zaskoczony. Może nie jest tak do końca jak w opisie ale naprawdę mocny sprzęt. Bez problemów odkręca koła, śruby trzymające kolo pasowe na wale, nawet nakrętki półosi. Może akurat nie były tak ekstremalnie dowalone ale zobaczymy jak dalej. Ciekawe ile czasu posłuży.