Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwne objawy CD Kenwood DPF-3010

Master929 15 Mar 2011 08:50 1447 7
  • #1 15 Mar 2011 08:50
    Master929
    Poziom 9  

Witam.
    Od tygodnia posiadam odtwarzacz CD Kenwood model DPF-3010, który ma małe problemy z czytaniem płyt, a mianowicie czyta tylko płyty nieporysowane przeważnie CD-R, płyty oryginalne choćby z małą, najmniejszą ryską sprawiają mu problemy, tzn przeskakuje.
    Wiem, że podobne tematy już były na forum, ale nie mogę znaleźć nic co by mi pomogło. Więc teraz mam parę pytań:

1) czy laser można wyczyścić sprężonym powietrzem, ale takim w sprayu - używa się go np. do czyszczenia komputera?

2) czy to normalne, że CD się grzeje? Tak po około 1H słuchania, obudowa ma jakieś 40 stopni Celsjusza?

3) no i w ostateczności jak już nic nie pomoże, to gdzie znajduje się potencjometr do podkręcania lasera?

Zdjęcia środka dodam później, gdyż chwilowo jestem w pracy.

0 7
  • #2 15 Mar 2011 10:50
    Trafo888
    Poziom 17  

1) Nie
    2)Tak
    3)Nie kręć potencjometrami kalibracyjnymi bo zabijesz laser szybciej niż myślisz.

Generalnie do czyszczenia głowic laserowych używa się specjalnych płynów do czyszczenia optyki zazwyczaj wykonanych NA BAZIE izopropanolu. Czyszczenie czystym izopropanolem może być ryzykowne. Przedmuchanie samym sprężonym powietrzem przyniesie poprawę co najwyżej na chwilę. Pozatym tanie spraje z powietrzem mają tendencję do zamarzania co nie jest zbyt zdrowe dla optyki głowic.

Tematów o czyszczeniu mechaniki i optyki odtwarzaczy było wiele. Wystarczy poszukać.

0
  • #3 15 Mar 2011 11:45
    LukaszTG
    Poziom 17  

Jak się nie myle siedzi tam KSS210A laser dostępny i tani najlepiej wymienić

0
  • #4 15 Mar 2011 12:18
    Trafo888
    Poziom 17  

Po co od razu wymieniać głowicę jeśli w 7/10 przypadków poprawna konserwacja optyki i mechaniki przywraca sprzęt do działania i to często na długo. Czego nie można powiedzieć o ogólnie dostępnych zamiennikach fabrycznych głowic...

0
  • #6 16 Mar 2011 20:49
    Master929
    Poziom 9  

Ok, dzięki za wypowiedzi. Postaram się lekko go przeczyścić.
    A tak z ciekawości ktoś może wie, do jakiej klasy można ten odtwarzacz zaliczyć? Czy jest to taki "chiński badziew", czy może jakaś udana konstrukcja Kenwood'a ze średniej połki?

0
  • #7 21 Mar 2011 12:54
    Master929
    Poziom 9  

Witam ponownie, udało mi się nic nie zepsuć, przeczyściłem soczewkę lasera suchym wacikiem i przedmuchałem sprężonym powietrzem (takim do komputerów), ale nie dużo to dało, laser przeskakiwał dalej na porysowanych płytkach, więc wziąłem się za podkręcanie go, poprawa była taka że utwory wczytywał znacznie szybciej, ale niestety dalej przeskakiwał na porysowanych płytach, wiec wyjąłem cały wózek i rozebrałem i okazało się ze w trybach były jakieś czarne opiłki, wszystko wyczyściłem, przesmarowałem smarem (zwykły smar maszynowy rozrobiony z WD-40) i teraz hula jak nowy, czyta wszystko nawet mocno porysowane płyty.

Dziękuje za pomoc i sugestie, temat można uznać za zamknięty
    Pozdrawiam

0
  • #8 21 Mar 2011 15:06
    398216
    Użytkownik usunął konto