Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowa maszyna do gier Pinball.

emer2 15 Mar 2011 09:29 5365 7
 • Cyfrowa maszyna do gier Pinball.

  Chciałbym przedstawić projekt ciekawej, cyfrowej maszyny do gier wykonanej przez fana tego typu urządzeń. Autor pisze, iż oryginalne maszyny są drogie i wymagają konserwacji, a tego typu urządzenie można wykonać ( w stosunku do oryginalnych ) tanio z użyciem gotowego już oprogramowania. Zaletą takiego cyfrowego rozwiązania jest to, iż taki stół nie wymaga konserwacji. Ponadto stoły są tworzone na etapie programowania więc można je dowolnie tworzyć i zmieniać wedle upodobania użytkownika. Na stronie źródłowej (link znajduje się na końcu artykułu) można znaleźć instrukcje jak krok po kroku można taka maszynę wykonać, a także skonfigurować.
  Do budowy stołu potrzebne będą:
  - komputer z pamięcią RAM około 1GB, karta graficzna z możliwością podłączenia dwóch monitorów i jak zaleca autor szybki dwu-rdzeniowy procesor, zamiast cztero-rdzeniowego, ponieważ oprogramowanie wykorzystuje tylko dwa.
  - oprogramowanie (Visual Pinball),
  - monitor (w projekcie został użyty 24 calowy ASUS, lecz autor podaje, że prawdziwa maszyna powinna mieć LCD o wymiarze 37 cali),
  - monitor 19 cali,
  - materiały do skonstruowania obudowy,
  - emulator klawiatury (autor podaje, że najlepiej zastosować I-pac Link)
  - przełączniki, przewody.
  Wyżej wymienione elementy są kluczowymi. Pierwszym krokiem jest konfiguracja monitorów. Autor pisze, iż pracuje z systemem Windows XP i nie miał problemów z konfiguracją poszczególnych monitorów urządzenia. Na stronie źródłowej dokładnie wyjaśnia jak to należy prawidłowo wykonać. Później należy pobrać i skonfigurować oprogramowanie do gier. Autor projektu dodatkowo zamieścił rozmiary i kształt poszczególnych elementów projektu. Opisał jak to wszystko zmieścić w obudowie i zmontować w działającą całość.

  Poniżej rozmiary poszczególnych elementów projektu:
  Cyfrowa maszyna do gier Pinball.

  Poniżej wnętrze urządzenia:
  Cyfrowa maszyna do gier Pinball.

  I gotowy projekt:
  Cyfrowa maszyna do gier Pinball.

  Link do strony źródłowej:
  Strona źródłowa.

  Fajne! Ranking DIY
  Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  O autorze
  emer2
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Specjalizuje się w: projektowanie i montaż elektroniki
  emer2 napisał 434 postów o ocenie 50, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2008 roku.
 • #3
  Bambus97
  Poziom 15  
  1gb ramu, dwu rdzeniowy procesor, monitor 37cali i ma wyjść taniej?
  Nie wierzę...
 • #5
  chaka
  VIP Zasłużony dla elektroda
  To jakiś żart?
 • #6
  wpqrek
  Poziom 12  
  Ideą takich urządzeń jest to, że można zasymulować dowolny pinball. Sa to przeważnie elektroniczne wersje istniejących maszyn lub całkowicie nowo zaprojektowane stoły. I tu jest sens takich maszyn. Dziś gramy na tym stole jutro na innym. :)
 • #7
  chaka
  VIP Zasłużony dla elektroda
  software'owy pinball ma sens w komórce. Jeśli ma być "w stole" to musi być mechaniczny. Na tym polega cała zabawa, żeby ta kulka sobie tam rzeczywiście latała.
 • #8
  lukas1121
  Poziom 18  
  eh zero szacunku dla kultowej gry.... ja wole jak w barze stoi prawdziwy stół kulkę da ci kelner a żeby zagrać zapłacisz 1zł:) tak było zawsze jest i będzie i żaden monitor nawet 3D nie odda prawdziwych realiów gry:) a wykonanie?? wszystko w środku jest po prostu rzucone, jak to przenieść??