Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

audi 100 nie działa obrotomierz

wskmagik666 15 Mar 2011 12:37 2398 2
    wskmagik666
    Level 16  
    Witam. Nie mogę uruchomić obrotomierza w audi 100c4, licznik najprawdopodobniej nie jest oryginalny. Po włączeniu zapłonu wskazówka przestaje być bezwładna i ciągnie ją do zera czyli elektronika reaguje ale nic poza tym. Obrotomierz pracuje na układach KEFA-796 i Sa555P, wszystkie tranzystory i diody są sprawne. W liczniku są dwie kostki czarna i brązowa znalazłem jakieś opisy ale kolory kabli się nie zgadzają,orientuje się ktoś może na który pin powinien wchodzić impuls z cewki zapłonowej albo ma jakieś schematy całego licznika?
    carrot
    Moderator of Cars
    Impulsy do licznika są doprowadzone zawsze, jak jest wersja z zegarkiem zamiast obrotomierza, to służą do prawidłowej pracy układu dynamicznej kontroli ciśnienia oleju, niebieski kabel na którymś skrajnym pinie brązowej kostki
    wskmagik666
    Level 16  
    jest tam niebieski piąty od brzegu połączony poprzez diodę z kontrolką ładowania i poprzez drugą diodę z pinem w czarnej kostce ale nie widać by miał połączenie z obrotomierzem , gdzieś czytałem że to ma być zielony z białym paskiem ale tam takiego niema