Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia E66 kontra Nokia E52- który telefon wybrać?

15 Mar 2011 13:04 5272 9
  • Poziom 10  
    Stoję przed wyborem tych 2 modeli. Cena do około 450 zł. Który z nich lepiej się spisze.Odbieram kilka rozmów dziennie oraz około parunastu sms-ów.Czasami korzystam z wifi.Czy to prawda ze e52 jest strasznie awaryjna.Potrzebuje telefonu który nie rozsypie się po upadku bo czasami będzie pracował w trudnych warunkach.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 29  
    Oba telefony mają wadliwe głośniki od rozmów... może nie tyle głośniki co obudowy... bardzo szybko lapią bród i po niedługim czasie zaczynają czeszczeć
  • Poziom 10  
    A polecasz jakiś inny kombajn do tej ceny?
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 38  
    Nokia E52 gólnie jest to bardzo dobry i funkcjonalny telefon. Niestety jest bardzo czuły na zabrudzenia, pył i metalowe opiłki. Momentalnie padną głośniki, a może i coś innego. Ten telefon nadaje się raczej do używania w "czystych" warunkach. Obudowa też jest dość delikatna. Bateria trzyma około tygodnia przy normalnym użytkowaniu.

Nokia E66 jest trochę wytrzymalsza, bo ma stalową obudowę. No i jest tańsza od E52. Głośniki, mimo że takie same jak w E52, są mniej narażone na brud. Bateria niestety nie trzyma zbyt długo (chyba około 2-3 dni przy normalnym używaniu).

Oba telefony mają ten sam wyświetlacz.

Jeżeli chodzi o inne telefony warte uwagi - E51 jest całkiem spoko, tylko siateczka głośnika od rozmów czasem potrafi się zapchać brudem.
  • Poziom 10  
    Polecalbym E66 -podobne parametry , a przemawia za mna ekonomia(tansza)
  • Poziom 10  
    Czyli e 66 nie odbiega od e52 swoimi parametrami czy jest pod jakims wzgledem gorsza chodzi mi o multimedia . Wiecie moze jak gra muzyka i wychodza zdjecia?
  • Poziom 1  
    Co do multimediów i innych. E52 ma nowszego Symbiana FP2 (dla niektórych to wada dla innych zaleta) E66 (ma FP1 jednak wszystko będzie na nim chodziło poprawnie). E66 ma AF(dzięki czemu można robić zdjęcia np tekstu) w aparacie E52 nie. U mnie w E66 głośniki wszystkie chodzą bardzo dobrze żadnych trzeszczeń mimo że telefon ma około 1,5 roku i myślę że w E52 będzie podobnie(chociaż nie wiem bo nie używałem tego tela). Multimedia ogólnie wszystko to samo. Dużym plusem E52 jest czas trzymania baterii. Myślę że jeśli kupisz któryś z tych i tak będziesz zadowolony.
  • Poziom 10  
    ok qpawel92 a czy wiesz moze na co zwracac uwage przy zakupie e52 / na rodzaj softu albo rok produkcji zeby nie trafic tych felernych ze zła płytą
  • Poziom 21  
    Jak wkraczała NOKIA E52 na nasz rynek to początkowe serie lub seria miała wadliwą płytę główną. Jaki był początkowy numer seryjny tych "sztuk" trudno teraz powiedzieć.

W każdym razie według informacji wadliwe serie zostały wycofane.

Soft wiadomo jak we wszystkich telefonach trzeba aktualizować. Jeśli kupisz telefon z brandowanym softem czyli dedykowanym dla Operatorów (znajdują się w nim dodatki, zakładki, tapety itp) to aktualizacje takich softów wychodzą nie co później. Jeśli kupisz telefon z nie brandowanym softem czyli czystym NOKII to wówczas aktualizacje masz wcześniej.

Aktualizujesz albo przez NSU albo przez opcje w telefonie - NOKIA E52 ma opcję przez którą można bez potrzeby podłączania telefonu do komputera zaktualizować softa. Aktualizacja idzie po transmisji danych - jak nie ma się paczki danych to nie zbyt to się opłaca. Ale też jest wyjście że można to zrobić przez WLAN'a za free :).
  • Poziom 19  
    Obydwa modele z serii Biznes, dlatego nie są one przystosowane do kurzu i pyłu. Jednak wybrałbym E52, gdyż pewniej leży w dłoni, jest grubsza. Poza tym nowszy soft, wg mnie również design bardzo ładny. A E66, jak wiadomo, slider, a to szyny się wyrobią, a to taśma LCD... Twój wybór, moja opinia do niczego nie zmusza :D Pozdrawiam.