Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot 307 2,0 HDI usterka wspomagania kierownicy

15 Mar 2011 13:38 16138 3
  • Poziom 9  
    Witam przeszukalem juz troche internet ale nie znalazlem podobnego problemu wiec postanowilem napisac :) w koncu co 2 glowy to nie jedna.

Zakupilem ostatnio peugeota 307 z holandi 2003r wszystko bylo ok jeden dzien na 2 juz pojawil sie problem ze wspomaganiem podjechalem do sklepu zgasilem silnik jak wrocilem z zakupow juz wspomaganie ucieklo teraz jest jeszcze gorzej bo trzeba odpalac silnik jakies 2 3 a nawet 4 razy zeby sie zalaczylo ogladalem kostki doprowadzone do wspomagania nie widac na nich sladow korozji rozebralem bezpieczniki (te pod maska)tez tam zadnej korozji nie widac a jednak cos go boli :( czy moze miec wine slaby akumulator temu ze raz sie zalaczy wspomaganie raz nie (ako sprawdzilem testerem i pod obciazeniem ma jakies 10,5 -11,5) ?? jak sprawdzalem z kanalu jak nie bylo wspomagania i wyciagalem kostke z 2 przewodami i wsadzalem ja to wspomaganie sie wlaczalo ale jak gasilem silnik odpalalem to wspopaganie uciekalo.

mam jeszcze zamiar sprawdzic bezpieczniki pod kierownica co jeszcze moge samemu zdiagnozowac zanim pojade do kogos kto moze bedzie umial to zrobic chociaz znajac fachowcow to wiekszosc z nich raczej dziala metoda prob i bledow
    wszelkie sugestie mile widziane !!
    i jeszcze czy to jest dobry interfejs "Interfejs serwisowy
    LEXIA - PSA XS EVOLUTION"
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Witam ponownie sprawdzilem alternator ako wszystko ok sprawdzilem czy dochodzi prad do pompy bo gdzies przeczytalem wczesniej na forum ze powinny dochodzic 3 przewody z pradem+12 u mnie dochodzi w jednej 2 zylowej kostce prad i w 2, 9cio zylowej jeden + (a niby w tej kostce powinny dochodzic 2) po za tym wymontowalem pompe ogolnie na pierwszy rzut oka wyglada dobrze po rozebraniu okazalo sie ze ta plytaka cala elektryczna co tam jest, jest z jednej strony cala w sniedzi juz i tu moje pytanie czy ta sniedz moze od czasu do czasu wylaczyc juz dzialajaca pompe czy szukac przyczyny gdzies indziej jeszcze ?? ewentualnie czy mozna gdzies taka plytke kupic lub dac do przebadania. Pozdrawiam
  • Warunkowo odblokowany
    sprobuj ta sniedz wymyc i przelutowac plytke, moze, zaznaczam moze cos pomoze