Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak przprogramować centralkę tartarini tec99

15 Mar 2011 14:21 5239 5
  • Level 17  
    Witam chciałem zapytać jak poradzić sobie z problemem nie przełączającego się gazu w samochodzie Fiat palio wekend rok 2000 silnik 1.2 8v oraz instalacja gazowa z centralką TARTARINI TEC99 koledzy wszystko było ok do chwili kiedy to w/w centralka powodowała że jak przełączyłem na benzynę to obroty spadały do granic możliwości i były tak nie równe jak by na jeden tłok silnik nie pracował po odpięciu centralki obroty wracały do normy teraz mam coś takiego po włączeniu zapłonu na przełączniku gazu w kabinie pojawia się taka informacja palą się czerwone 2 diody oraz pomarańczowa mruga włączam silnik przegazowywuję ale nie ma przełączenia na gaz może jest możliwość zaprogramowania jej tak bez podpinania pod komputer bardzo proszę o porady sugestie oraz pomoc pozdrawiam życząc miłego dnia .

kolego właśnie po napisaniu postu wyszedłem do auta wypiąć moduł centralki i ku mojemu zaskoczeniu swith.e były w pozycji on mowa o switach pinach które maja 2 pozycje on/off obawy moje są takie że pewnie są to serwisowe i może coś się sknociło centralka była wpięta bez plusa akumulatora i po wpięciu plusa w centralce zaświeciło się czerwone światełko po czym na przełączniku benzyna gaz świecą się 2 diody czerwone i mruga pomarańczowa dioda źielone diody ciemne jak wcisnę przycisk zmiany rodzaju paliwa pomarańczowa dioda przestaje mrugać , świeci ciągłym światłem po dodaniu gazu nic na module się nie przełącza a diody świecą ps. Zielone diody pokazujące poziom gazu w butli nie świecą

Witam kolegę .
    Opisze ci i jak sprawdziłem i opisze to samo na forum a więc jak włączam zapłon świeci tylko i wyłącznie czerwona dioda w przełączniku ( benzyna ) jak wcisnę przycisk zapala się kolejna dioda czerwona ( chyba rezerwa to jest ) oraz mruga dioda pomarańczowa zielone diody od poziomu gazu nie świecą przytrzymanie przycisku przez około 5 sec. powoduje że dioda pomarańczowa przestaje mrugać i świeci ciągłym światłem . na przewodach czerwonym mam zasilanie i na przewodzie czarno czerwonym też . Po za tym jak odpalam silnik to przez jakiś czas silnik na benzynie pracuje normalnie myślę że dlatego że jest zimny i podawana mieszanka benzyny jest większa . po około 10 min. silnik zaczyna wariować więc szarpie nim obroty są nie równe i przy wciśnięciu gazu zaczyna się dławić nie wkręca się w obroty kilkakrotne wciśnięcie pedału pozwala powoli wprowadzić silnik w obroty proszę cię o dokładne informacje gdyż nie jestem gazownikiem i nie znam się aż tak może jakieś manuale masz czy coś chętnie skorzystam z pomocy dziękuję i pozdrawiam oraz za obecną pomoc jeszcze raz dzięki.

Wyjołem centralkę przelutowałem ale problem pozostał taki sam nic to nie dało:-(

WYMIANA CENTRALKI POMOGŁA TYLKO .
  • Level 14  
    bez żadnego programowania powinna się przełączać ,
    impulsy jak ?
    centralka nie zalana bądź kostka źle wpięta?
  • Level 17  
    WĄTEK PRZENIOSŁEM NA SAMĄ GÓRĘ
  • Level 14  
    mówimy o tec 99 evolution

Jeśli masz : masę , plus stały i plus po zapłonie , czujnik temp( pewne ? ! ) na centralce , musi się przełączyć przy obrotach.Po odpięciu plusa stałego centralka wraca do ustawień fabrycznych ( temp przełączania 25 stopni ).
    Czy działa odpalanie awaryjnie na gazie...?

pozdro
  • Level 12  
    A ja mam pytanie odnośnie tej instalacji, a mianowicie wszytsko jest OK po wymianie komputera na nowy, ale nawet na zimnym silniku przełącza się na LPG. Na starym kompie (póki działał) wszystko było OK. Na pewno w sterowniku jest ustawiona bardzo niska temp. przełączania na LPG. Interfejs mam, ale niestety nie da się go podłączyć (może padnięty interfejs).
    Moje pytanie jest takie - czy jest coś takiego jak zresetowanie ustawień sterownika LPG bez połączenia z kompem??? Zdjęcie klem nie wchodzi w rachubę (komp był bez zasilania przynajmniej kilka dni).
    Trzeba jechać do serwisu LPG???
  • Level 17  
    WYMIANA CENTRALKI NA NOWĄ POMOGŁA . W STAREJ PADŁ UKŁAD SCALONY.