Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kłopot z gniazdem/wtyczką przy głośnikach creative SBS 580

15 Mar 2011 14:30 6056 5
  • Poziom 11  
    Witam.
    Od pewnego czasu mam problem z gniazdem prawego głośnika (tego z regulacją głośności oraz wł/wył głośników) przy zestawie creative SBS 580.
    Głośniki służą dobrze od wielu lat i to jest dopiero pierwsza ich usterka a mianowicie chodzi oto że jeśli poruszam wtyczką lub kablem tego głośnika, cały zestaw przestaje grać.
    Na głośniku jest dioda która pokazuje czy głośniki są włączone, przy poruszaniu kablem przy wtyczce lub wtyczką owa dioda nie gaśnie a we wszytskich głośnikach nie ma dźwięku.
    Czasami się zdarza że tak jakby samoczynnie się dźwięk wyłącza, a po poruszeniu kablem/wtyczką, wszystko gra.
    Nie wiem czy na pewno jest to spowodowane wtyczką czy gniazdem w subwooferze, na żadnych z tych elementów nie ma żadnych uszkodzeń mechanicznych.
    Ma ktoś jakiś pomysł jak sprawdzić czy jest to spowodowane od wtyczki czy od wejścia w subwooferze.
    Zdjecie wtyczki i gniazda:
    Kłopot z gniazdem/wtyczką przy głośnikach creative SBS 580 Kłopot z gniazdem/wtyczką przy głośnikach creative SBS 580
    Ps. chętnie wymieniłbym całą wtyczkę lub gniazdo jeśli było by winne całemu problemowi, lecz nie wiem jak fachowo nazywa się owe gniazdo /wtyczka
    EDIT:Zdjęcia dodane na serwer elektrody, przepraszam za kłopot.

Proszę zamieszczać zdjęcia na serwerze Elektrody.
    (dj-MatyAS)
  • Poziom 9  
    Albo siada powoli końcówka mocy albo wtyczka w głośniku robi naczymś
    zwarci lub są zimne luty popraw luty w okolicy wtyczki.. ... .. .. ..
  • Moderator Akustyka
    Dather napisał:
    chodzi oto że jeśli poruszam wtyczką lub kablem tego głośnika, cały zestaw przestaje grać.

To nie wskazuje na koniec mocy. Raczej na uszkodzenie wtyku/gniazda. Przelutuj i po problemie powinno być.
  • Poziom 1  
    Witam. Podpinam sie pod temat, posiadam identyczne glosniki, ktore oddal mi znajomy, glosniki te niestety sa uszkodzone. Problem dotyczy wskazanego wlasnie gniazda i wtyczki od glosnikow. Samo gniazdo wyglada na uszkodzone, tak jakby plastik w tym miejscu byl lekko przytopiony, natomiast dzialalo poprawnie. Natomiast wtyczka ma wylamany jeden pin (ulamal sie podczas wyginania go tak, aby dopasowac go do zdeformowanego gniazda). Wczesniej po dopasowaniu wtyczki i wpieciu jej w to gniazdo wszystko dzialalo ok. Ja natomiast chcialbym wymienic zarowno gniazdo jak i sama wtyczke, stad moje kilka pytan:
    - jak nazywa sie takie gniazdo i wtyczka, czy mozna kupic je w sklepach z elektronika?
    - czy bedzie mozliwosc przelutowania samego gniazda? z tego co juz sie zorientowalem calosc zalana jest silikonem, czy to nie bedzie problemem?
    - czy w Szczecinie lub okolicy znajduje sie jakis warsztat, ktory moglibyscie polecic, oraz jaki bylby ewentualny koszt takiej naprawy?

Z gory dzieki za odpowiedzi.
    Pozdrawiam
  • Moderator Akustyka
    1. Weź wtyczkę i pójdź do sklepu. Z grubsza wygląda na nietypowy DIN6
    2. Odklejasz silikon, rozgrzewasz, odsysasz i wlutowujesz nowe gniazdo.
    3. W serwisie wezmą 50 zł i będą wciskać kit, jakie to wtyczki teraz drogie robią.