Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TOSHIBA SATELLITE A200 - nagłe zaniki zasilania

Balzat 15 Mar 2011 16:34 2021 0
    Balzat
    Level 14  
    TOSHIBA SATELLITE A200-27R

W laptopie występują nagłe zaniki zasilania - laptop sobie chodzi chodzi i tu nagle pach czarno:(
    Czasem dzieje się to dopiero po jakimś czasie pracy 1-2 godziny czasem podczas uruchamiania systemu a niekiedy nawet ledwo po uruchomieniu laptopa jeszcze na ekranie powitalnym "TOSHIBA"
    Czy to na zasilaniu bateryjnym czy na zasilaczu jest to samo.
    Radiator/wentylator były czyste laptop się nie przegrzewał pasta na procesorze/grafice była niedawno wymieniana.
    Wykluczyłem możliwość awarii wszystkiego co dało się od laptopa odpiąć - HHD, napęd DVD, modem, WiFi, głośniki, listwa z klawiszami multimedialnymi/power ,RAM(są dwie kości - wkładałem po jednej do obu slotów), touchpad, klawiatura, wczytywałem standardowe ustawienia BIOS, odpiąłem też całą matrycę i dalej problem występuje co wskazuje na to że uszkodzenie jest na płycie głównej.
    Nie wymieniałem jedynie procesora ale wątpię aby był uszkodzony.

Przed całą awarią miało miejsce kilkukrotne zwarcie na gnieździe ładowania - uszkodzona wtyczka zasilacza co podejrzewam może być przyczyną całej tej sytuacji.

Osobiście uważam że uszkodzony jest układ ładowania/zasilania na płycie głównej i proszę o podpowiedzi i pomoc przy naprawie.

Poniżej zdjęcia fragmentu płyty głównej z widocznym gniazdem baterii i kablami od gniazda ładowania po obu stronach płyty głównej.

TOSHIBA SATELLITE A200 - nagłe zaniki zasilania TOSHIBA SATELLITE A200 - nagłe zaniki zasilania