Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ruchoma Głowa Showtec Clubspot 250 rotacyjna pryzma

AQQ02 15 Mar 2011 17:42 2233 6
  • #1 15 Mar 2011 17:42
    AQQ02
    Poziom 9  

Witam serdecznie.
    Posiadam głowę ruchomą taką jak w temacie. Mam następujący problem. Na 7 kanale DMX powinien być pryzmat. Zaglądałem do środka i wg. mnie powinien on się znajdować pomiędzy soczewkami lecz jest tam puste miejsce. Tutaj pojawia się pytanie, czy akurat tam powinien być ? co zrobić gdy został kiedyś wymontowany, czy można taki moduł dokupić ?

Odnośnie serwisu.
    Czy koniecznie takie głowy trzeba oddawać czy można samemu przeprowadzić taki serwis czyszcząc i smarując potrzebne elementy? Jak się do tego zabrać

Czy posiada ktoś schemat tej głowy albo zdjęcia jej wnętrza przy soczewkach ?

Zapomniałem dodać, że głowa dosyć głośno chodzi. Pytanie moje brzmi: Czym to może być spowodowane?

0 6
  • #2 16 Mar 2011 20:30
    reddej
    Poziom 9  

najlepiej ab mieć taką głowę sprawną aby porównać jeśli niema takiej do dokonania tego po rozebraniu zazwyczaj najbliżej wyjścia powinno być miejsce gdzie powinien znajdować się pryzmat. Po jego obecności w urządzeniu powinny zostać jakieś ślady silnik bądź wiązka do silnika krokowego który sterował pryzmatem jeśli jest taka wiązka wedle opisu z netu głowa jest wyposażona w pryzme to pewnie zostaje tylko serwis. Co do wyczyszczenia jak najbardziej można wykonać samemu sprężone powietrze spirytus i waciki i gotowe:)

0
  • #3 17 Mar 2011 22:39
    AQQ02
    Poziom 9  

W tym miejscu gdzie powinien być pryzmat są dziury w blaszce po silniku. Czy można gdzieś taki moduł dokupić ? Gdzie w Krakowie znajdę serwis ? czy są to wysokie koszty ?

0
  • #4 19 Mar 2011 17:19
    Farad1985
    Poziom 21  

Pewnie aż tak wysokie że nie będzie się opłacało tego modułu dokupować.

0
  • #5 19 Mar 2011 23:39
    AQQ02
    Poziom 9  

Czy naprawdę nie da się tego jakoś rozwiązać ? Zrobić takie cudo ? To jest sam silnik krokowy z przytwierdzona soczewką bo kable tam dochodzą. Wystarczy podłączyć, tylko gdzie ten silnik dostać ?

0
  • #6 20 Mar 2011 19:23
    Deadlife
    Poziom 11  

Poszukaj dystrybutora głównego Showtec i zapytaj o podany moduł. Własnoręczne dorabianie pryzmaty jest raczej nie wskazane ;).

0