Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Agregat prądotwórczy, nie odpala-jaka przyczyna?

15 Mar 2011 18:08 22470 12
  • Level 18  
    Witam wszystkich użytkowników.
    Nie wiem czy pisze w dobrym dziale szukałem ale ten dział wydał mi się odpowiedni jeśli jednak nie proszę przenieść.Posiadam agregat prądotwórczy przywieziony z Londyny. Nie mam jego parametrów technicznych ani nie znam nazwy. Przed zima chodził dobrze. W trakcie zimy postanowiłem go wyczyścić z kurzu i innych zanieczyszczeń. Nie rozkręcałem go całego tylko czyściłem z wierzchu i wymontowałem gaźnik (o ile mogę to tak nazwać). Po kilku tygodniach postanowiłem odpalić agregat, ale po ciężkich próbach siłowania się nie chce odpalić. Świeca ma iskrę nie zalewa jej, paliwo jest w gaźniku, kable nie są nigdzie przetarte ani pourywane. Tyle mogę napisać z moich obserwacji.
    Może ktoś z was będzie miał jakieś pomysły lub miał już podobny problem to proszę o rady i wskazówki abym mógł rozwiązać mój problem.
    Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 26  
    Czy rozbierałeś gaźnik, wykręcałeś dysze itp.?
  • Level 18  
    Czyściłem gaźnik w zimie, ale nie wykręcałem dyszy. Dopiero wykręciłem dysze jak zauważyłem ze nie chce odpalić i przeczyściłem cały gaźnik. To było wczoraj. Dziś zaskoczył dosłownie na kilka sekund i potem już nie było takiej reakcji-świeca była czysta, nie zalało jej.
  • Level 26  
    Podlej benzyny pod świecę i spróbuj odpalić.
  • Level 18  
    Robiłem tak wczoraj dwa razy ze podlewałem benzynę pod świece i żadnej reakcji nie było. Może być tak że benzyna po zimie jest już nie dobra? Tamtej zimy miałem benzynę po zimie i kosiarka dobrze mi chodziła na takiej benzynie...
    Troszku dziwny problem z tym agregatem dlatego napisałem do osób bardziej obieganych w temacie....
  • User removed account  
  • Level 42  
    Idąc za myślą Rycho T, proponuję dokładnie sprawdzić i oczyścić wszystkie dysze i wszelkie małe otworki ze złogów oleju, które zostają po odparowaniu paliwa. Pędzel i sprężone powietrze konieczne.
  • Level 26  
    Sprawdź szczelność kolektora ssącego i komory korbowodowej, również uszczelniacze łożysk na wale. Dwusuw, musi być szczelny. Inaczej próżny trud.
  • Level 18  
    Witam kolegów ponownie.
    Przeczyściłem gaźnik na nowo benzyną, kranik, dałem nowy wężyk, przeczyściłem bak paliwa, dałem gumowe uszczelki pomiędzy gaźnik a obudowę. Nalałem świeżego paliwa i olej niebieski firmy Lotos.
    A agregat dalej nie pali to znaczy jakby tak łapie na chwile ale jakby nie mógł zaskoczyć. Mnie się wydaje jakby nie dostawał paliwa ale paliwo w wężyku jest...
    Na zdjęciu zaznaczyłem na czerwono element który nie wiem czy dobrze jest złożony ale składałem go tak jak był oryginalnie.

"Sprawdź szczelność kolektora ssącego i komory korbowodowej, również uszczelniacze łożysk na wale." Jakby ktoś mógł podpowiedzieć jak to sprawdzić to byłbym wdzięczny.
  • User removed account  
  • Level 18  
    Uchylają się, ale tak bardzo niewiele, spróbuje przełożyć tak ja pisałeś, a uszczelka może być wykonana z bloku technicznego szarego? Akurat ja uszczelki wycinałem ze starej dętki samochodowej.

Dodano po 1 [godziny] 51 [minuty]:

Tak jak pisałeś odwróciłem odwrotnie ogranicznik otwarcia, ta grubsza blaszka i odpalił za pierwszym razem.

Problem z odpaleniem rozwiązany :)

Moje następne pytanie jest takie: z przodu jest taka wajcha ona jest od zasysającego powietrza.
    W czasie pracy silnika ma być w pozycji zamkniętej czy otwartej? Bo jak dam na zamkniętą to silnik gaśnie.
  • User removed account  
  • Level 26  
    Ma może ktoś jakieś wskazówki jak reguluje się taki gaźnik?

Czy można jakoś zmniejszyć tendencje do czwórkowania silnika w tym agregacie?