Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Reset bębna Minolta 1054

Biurotechadam 29 Oct 2004 10:34 5393 11
 • #1
  Biurotechadam
  Level 14  
  Witam wszystkich fachowców od kopiarek Minolta.
  Proszę o pomoc w temacie jak wyżej.
  Kopiarka wykonała ponad 60K kopii i zablokowała się ze świecącym znaczkiem bębna. Skasowałem blokadę wg serwisówki do EP 1050 czyli po wejściu w kody: 4, start , c, wprowadziłem wartość '10' ( jakoś tak- nie pamiętam dokładnie w tej chwili) zatwierdziłem i kopiarka ruszyła.
  Jednak podczas kopiowania migała lampka od bębna, ale kopie wychodziły.
  Po wykonaniu kilkudziesięciu kopii znów stanęła - niestety już u klienta.
  Nie zajmuję się Minoltami, ale ten egzemplarz robiłem grzecznościowo. Zależy mi na tym, żeby wyjść z tej sytuacji z twarzą więc może ktoś mi doradzi co powinienem zrobić. Oczywiście rady typu: "wymień cały moduł" potraktuję jako kiepski dowcip, bo mi akurat nie do śmiechu i wiem, że jest sposób na oszukanie maszyny, którego ja akurat jeszcze nie znam. Liczę na możliwie szybką pomoc ze strony znawców tematu.
  Pozdrawiam. Adam
 • #2
  NEWPRINT
  Level 19  
  najlepiej jak ściągniesz sobie serwisówkę , są dostepne na elektrodzie (nie wiem czy jak bym Ci podpowiedział jak puścić wkład to mój klient po przeczytaniu tego nie wypiął by się na mnie) Sam rozumiesz
 • #3
  Goshky
  Level 20  
  Nie jestem asem w Minolcie i rzadko się z nimi spotykam ale skoro koledzy nie spieszą z pomocą to spróbuje.
  Jeśli dobrze pamiętam to załatwialiśmy takie problemy przez dokładne wyczyszczenie kopiarki i odpalenie F8, jest to inicjalizacja startera.

  Wchodzisz w tryb serwisowy: liczniki - stop - 0 - 0 - stop - 0 - 1

  wtedy włączasz TEST (wciskasz 1 i masz F na wyświetlaczu) i 8 czyli F8 i STRAT po chyba 6 minutach maszynka zapamiętuje stężenie startera, kasuje liczniki i działa jak nowa.


  Można to załatwić w mniej elegancki sposób:

  Wejść w tryb serwisowy: liczniki - stop - 0 - 0 - stop - 0 - 1

  wtedy włączas CHOICE (wciskasz 2 i masz c na wyświetlaczu) i 7 czyli C7.
  Jest to program zwany "IU 60 k STOP" i określa jak zachowa się maszyna po dojechaniu do 60 tyś. kopii licznika wkładu światłoczułego. 1 w tym programie zabrania kopiowania, 0 powinno spowodować, że pójdzie dalej bez oporów.

  Obie metody mają swoje wady, pierwsza z F8 (nie jestem na 100% pewny czy tak to działa jak opisywałem) jest niebardzo ze starym starterem, druga niebardzo dla tego że następnym razem maszynka się nie zatrzyma i nie będzie pokazywać końca bębna.

  Jest jeszcze coś takiego jak Parts/Supplies Life Counter (włącza się wciskając 8 po wejściu w diagnostykę) tam są następujące liczniki:

  IU - wkład światłoczuły
  Pc - bęben światłoczuły
  St - starter
  Cb - listwa czyszcząca
  Fu - wygrzewacz

  można je chyba kasować albo wprowadzać dowolną watrość.

  Niestety wyczytałem że nie można kasować licznika IU a inne liczniki można wciskając C.

  To by było na tyle, może coś Ci się przyda, albo inni mnie poprawią bo jak pisałem as w Minoltach nie jestem.
 • #4
  ziwoj
  Level 14  
  jezeli zrobisz f8 a nie wyjmiesz butelki z tonerem to zassie caly toner z butelki a wtedy to juz nie ciekawie
  stop 00 stop 01 4 i to jest licznik wkladu wpisz tam 60000( jesli wpisales 10 to zrobila 10 kopi niestety w 1054 zmienili cos w epromie i robi 60 tys kopi a nie 100 tys kopi jak model 1050 )
  jezeli po tym nadal swieci sie badz mryga kontrolka bebna to wtedy trzeba wyjac butelke z tonerem i
  stop 00 stop 01 1 8 i to jest tryb f8 zapamietaj wartosc jaka tam jest i dopiero wtedy nacisnij start kopiarka po wykonani tego trybu ok 3-4 minut zmieni wartosc lub nie ale jesli tak to wpisz to co bylo wczesniej wychodzisz z serwisu i kopiarka znowu robi 60 tys kopi
 • #5
  copyman
  Photocopiers specialist
  Panowie!
  Po kiego tyle zamieszania. C7- na 0 , C4- na zero , potem w licznikach tj. wejść w kody i 4 nacisnąć C i wpisać 99999 i START. Nie róbcie bez potrzeby F8 !!!! to nie wychodzi kopiarce na dobre. Nie zawsze kręci butelką podczas F8 - to kolejna rzecz. Jeżeli nie ma startera w wywoływaczce to wtedy kręci. Warto jednak wyjąć butelkę z tonerem dla własnego bezpieczeństwa.

  C.
 • #6
  Biurotechadam
  Level 14  
  Serdeczne dzięki Panowie za podpowiedzi. Przejrzę jeszcze raz - tylko dokładniej - serwisówkę i w środę sprawdzę co się da zrobić z tą maszyną. Mam jeszcze jedno małe pytanie - czy w zespole bębna jest jakiś bezpiecznik, który trzeba wymienić - czy po prostu koleś, który mi coś takiego powiedział - wciska marny kit???
 • #7
  Watażka
  Level 21  
  Jeżeli skorzystasz z rad kolegów powyżej, to nie musisz wymieniać tego bezpiecznika.
  W momencie uruchamiania nowej kopiarki, bezpiecznik ten jest nieprzepalony i kopiarka wie, że ma nowy moduł. Wykonuje procedurę uruchomienia. Jeżeli wstawisz taki bezpiecznik do starego modułu, to ją oszukasz.
 • #8
  NEWPRINT
  Level 19  
  W tej kopiarce nie ma bezpieczników, wkład się puszcza przez wykonanie inicjalizacji startera F8, lub przez wyłączenie bębna w funkcji c7. Nie mieszajcie koledze w głowie
 • #9
  Watażka
  Level 21  
  Aby nie być gołosłownym, nie być uznanym za "mieszacza" komuś w głowie i w końcu dokładnie wyjaśnić sprawę, zamieszczam coś, co powinno rozwiać wątpliwości.
 • #10
  NEWPRINT
  Level 19  
  No masz rację, jest bezpiecznik, choć nigdy w życiu nie odpalałem jej przez bezpiecznik, nie ma takiej potrzeby. Zwracam honor
 • #11
  Biurotechadam
  Level 14  
  Dzięki serdeczne Panowie za cenne wskazówki.
  Dałem ciała przy pierwszym podejściu do maszyny.
  Okazało się, że wystarczy wejść w kody, 4,star,C, wpisać np 10000 i kopiarka zablokuje się po 10000 wykonanych kopii ( ja przy pierwszym podejściu wprowadziłem wartość 10 zamiast 10000 :oops: ) a nie po 10 kopiach. Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrawiam.
 • #12
  D'J
  Level 1  
  Panowie fachowcy.
  Wielkie dzięki za przedstwaione wskazówki co do resetu. Przeprowadziłem tą procedurę resetowania na EP 1080 i zadziałało.
  STOP-0-STOP-1
  8
  START
  następnie
  STOP-0-STOP-1
  4
  wprowadziłem: 99999 na liczniku
  i zadziałało. :)
  Oczywiście wcześniej wymieniłem będen, listwę, developer.
  Poprzednim razem reset przeprowadziłem wymianą bezpiecznika lecz teraz nie mam możliwości dostania takiego ustrojstwa i ręcze mi opadły jak ten aparacik się zapalił (kontrolka bębna).