Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uruchamianie aplikacji pełnoekranowej na drugim monitorze.

deejaydex 15 Mar 2011 19:32 18304 5
  • #1 15 Mar 2011 19:32
    deejaydex
    Poziom 9  

Witam, zjawiam się z dość ciekawym i nietypowym problemem, na samym początku od razu powiem, że męczę się z tym już jakiś czas (zazwyczaj googluje wszystkie swoje problemy jednak teraz już po prostu łapki opadają).

Mój problem polega na bardzo utrudnionym uruchamianiu gier na drugim monitorze. Posiadam dwa monitory LG, jeden 20,1" o rozdzielczości natywnej 1680x1050 a drugi 19" o rozdzielczości natywnej 1440x900. Moim celem jest uruchamianie gier na drugim monitorze, pozostawiając pierwszy monitor w stanie nienaruszonym (widać pulpit, nie zmienia się na nim nic). Chodzi o to, żeby po uruchomieniu gry od razu uruchamiała się na drugim monitorze. Moja karta graficzna to Gigabyte Nvidia GTX 460 a system operacyjny to Windows 7 Ultimate x64. Do tej pory robiłem to tak, że zmieniałem ekran główny na tą 19 calówkę, co na dłuższą metę jest upierdliwe strasznie. Oba ekrany są cały czas podłączone pod dwa wyjścia DVI na karcie.

Do czego jest mi to potrzebne? Używam komputera jako centrum roboczego, oraz jako konsoli, w jednym. Jeden monitor wraz z klawiaturą i myszą stoi w jednym kącie pokoju, a drugi monitor pociągnięty kablami wraz z padem od Play Station 3 leży w drugim kącie. Na celu mam dokonanie takiej konfiguracji aby po prostu włączać sobie drugi monitor i uruchamiać na nim grę. A nie jak do tej pory przełączać się między monitorami głównymi, co przy okazji rozwala mi wszystkie okna i ikony poza tym w trakcie gry nie mam mozliwosci spojrzeć na pulpit.

Ucieszę się na każdą sugestię, może nawet nie konkretną pomoc ale i sugestię w jaki sposób rozwiązać to co chciałbym wykonać.

@edycja
    Jedna pociecha, udało mi się ustawić w opcjach Fallout: New Vegas aby odpalał się na drugim monitorze. Niestety borderlands, dirt2, metro2033 bla bla bla i masa innych gier nie maja takiej opcji aby ustawić im domyślny wyświetlacz.

0 5
  • #3 15 Mar 2011 20:16
    deejaydex
    Poziom 9  

Problem kolegi z tamtego tematu dotyczy kart radeon, przeczytałem temat od deski do deski ale on chce uzyskać co innego, jemu zależy, aby można było na jednym monitorze mieć aplikację pełno-ekranową a na drugim np pulpit i przeglądarkę i jednocześnie działać na obu. Ja chcę tylko aby aplikacje uruchamiały się na drugim monitorze i żebym sobie poszedł na kanapę i grał a na pierwszym monitorze niech dalej świeci ten pulpit. Spróbuję jeszcze z tą aplikacją w temacie, podając sam link niestety nie do końca rozumiem co chcesz mi przekazać, gdybyś mógł się trochę więcej rozpisac, chociaż o dwa zdania może zrozumiem :)

Ewentualnie, inne pytanie, jak ustawić monitory w windows 7 aby działały jako dwa niezależne?

1
  • Pomocny post
    #4 15 Mar 2011 21:00
    kun0
    Poziom 21  

Cytat:
    Problem kolegi z tamtego tematu dotyczy kart radeon,

nie ma znaczenia jaka karta

Cytat:
    poza tym w trakcie gry nie mam mozliwosci spojrzeć na pulpit.

to chcesz mieć podgląd na pulpit ? i coś wykonywać na drugim PCcie, czy tylko patrzeć jak na obraz?

bez dodatkowego oprogramowania, pokombinuj z pulpitem rozszerzonym, Ja nie doradzę gdyż nie posiadam aktualnie gierki zainstalowanej i kwestia tego jak każda gra się zachowa

Wykorzystując podany program (płatny po 60 dniach) sprawa się w dużej mierze rozwiązuje.

Kiedy już ustawisz oba monitory i odpowiednie rozdzielczości to..

zakładka "Ustawienia okna"> ustawienia indywidualne>dodaj nową regułę
    w zakładce w nowej regule (ścisłe ustawienie)>zakładka wybór okna, wybierasz gierkę>zakładka uruchamianie>Akcja "Przenieś na monitor" i wybierasz stasus "wybrany" monitor (1 lub 2 kewstia jakie masz ustawienia)
    klikasz na dyskietkę by zapisał zmiany i uruchamiasz grę, powinna się wtedy odpalić na drugim monitorze

1
  • #5 15 Mar 2011 21:24
    deejaydex
    Poziom 9  

Nie ma szans, nie działa, wybrałem aplikacje, nawet próbowałem w zakładce położenie wybrać monitor2. Z wszystkim co jest "w oknie" działa, ale aplikacji pełnoekranowych nie daje rady. Jakieś pomysły jeszcze? Czy wypada podziękować i temat nie do rozwiązania?

1
  • #6 16 Mar 2011 05:02
    zen3x
    Poziom 30  

zobacz programy winsizeme,murgee,ultramon

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo