Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BenQ MP611 DLP - pionowe pasy/wyłącza się

spanki 15 Mar 2011 20:55 3671 1
 • #1
  spanki
  Level 10  
  Witam Wszystkich,

  mam problem ze swoim projektorem BENQ. Przy 20h pracy lampy i projektora! pojawiły się pionowe pasy - najpierw 1, później 2, potem 3. Szerokość około 1...2cm na ekranie (projektor w odległości około 3m od ekranu). Pionowe pasy mrugają na biało lub są rozmazane z kolorem tła. Nie wiem co jest grane ;(. Nie mogło sie coś odkleić?? coś poluzować?? proszę Was o radę.

  Pasy są tylko jak lapek jest podłączony. Jak jest niebieski ekran (nic nie jest podłączone do projektora) to pomruga z 10sekund i sie robi fajny niebieski. Nie wiem co sie dzieje.
  ------------------------------
  PS. Z pasami pionowymi już sie uporałem. obraz mam jak szkło. Chodzi teraz tylko o to- że teraz popracuje jakieś 20min....wentylatory chodzą bardzo głośno...wygasza ekran, zapala diode LAMP na 90sekund chłodząc sie dalej i przechodzi w tryb czuwania. Po chwili da się normalnie włączyć i działa znowu jakiś czas.
  W trybie PRACA NA WYSOKOŚCI popracuje dłużej....ale tez sie wyłączy.
  Ile ten model ma wentylatorków?? widzę gołym okiem- 3.
  ----------------------------------

  Czy nikt nie potrafi udzielić mi odpowiedzi?? Projektor prawie nówka i takie cos. Zakurzony nie będzie...a wiatraczki się kręcą. Ostatnie 5min zanim sie wyłączy działa jak czołg- wiatraki tak próbują go schłodzić.

  ------------------------------
  Wydaje mi się, że któryś z czujników temperatury uległ uszkodzeniu/przesunięciu. Widzę jeden przy lampie. Są jeszcze jakieś inne??  Pozdrawiam
 • #2
  hacker_ice

  Level 24  
  Kolego jak jest nowy projektor to czemu go nie oddasz na gwarancje? Ponad to powinien być czujnik koło lampy, poszukaj service manuala do swojego projektora i tam napewno będzie to opisane :) I na 99% to jest czujnik o ile wszystkie wentylatory pracują :) i nie jest powiedziane że będzie tylko 1 czujnik może się zdarzyć że będzie jakiś koło toru optycznego, lub na płycie głównej...