Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

c-360 jaki luz poosiowy na wale

adamadam123 15 Mar 2011 21:15 6395 5
  • #1 15 Mar 2011 21:15
    adamadam123
    Poziom 7  

witam mam pytanie w mojej c-360 mam luz na korbowodzie na wale ok 1mm chyba to jest za dużo czy to jest dopuszczalne i co z tym zrobić , luz góra dół na panewce jest ok tylko na boki jest duży prosze o opinie.

• Pomocny post
    #2 15 Mar 2011 21:29
    bobytempelton
    Poziom 15  

Luz na wałe "góra dół" kwalifikuje wał do szlifu, luz na wale "przód tył" jest spowodowany zużyciem półpierścieni znajdujących się na pierwszej stopie głównej od strony koła zamachowego, treba wyjąć pólpierścienie i zamontować grubsze tak aby nie było luzu. Luz na korbowodzie góra dól też kwalifikuje do szlifu , ale luz korbowodu na boki po czopie korbowym jest konieczny do prawidłowej pracy silnika, oczywiście malutki luzik tak jak piszesz ok 1mm

• #3 17 Mar 2011 19:55
    adamadam123
    Poziom 7  

Fajnie dzięki

• #4 18 Mar 2011 02:09
    miszagrom
    Poziom 21  

Świetnie, malutki luzik 1 mm. Powiedz mi chłopie gdzie jest taki osiowy luz wału?? Luz konstrukcyjny po osiowy wału korbowego od 0,1 - 0,34 mm. Gratuluje wiedzy, elektroda promuje takie osoby, dlatego otrzymałeś 6 pkt. Wiadomość generowana automatycznie :) Pozdrawiam

• #5 18 Mar 2011 22:49
    bobytempelton
    Poziom 15  

A jaki kolego miszagrom masz luz osiowy korbowodu na wale korbowym nie pytam o poprzeczny , jaki luz osiowy główki korbowodu między gniazdami tłoka?Też nie pytam o poprzeczny?:
    1.luz osiowy luz wględem osi wału TYŁ-PRZÓD
    2luz poprzeczny luz prostopadły do osi wału GÓRA- DÓŁ
    3jestem inżynierem i zrobiłem więcej silników niż ty na oczy widziałeś
    4 luz0.1 -0.34 jest chyba dla jakiś silników niepoważnie małych niewiem kosiarki do trawy itp

• #6 19 Mar 2011 21:48
    miszagrom
    Poziom 21  

Jasne, Panie inżynierze. Da się zauważyć, studia za połówkę świniaka lub jajka zleciały. Nie będę się z Tobą sprzeczał i licytował, ale słyszałem kiedyś taką bajkę o krowie co dużo ryczy, a mleka ani, ani. Teraz podam Ci dane do mega nie poważnie małego silnika jakim jest silnik np. D2866 Na pewno jako inżynier z doświadczeniem i niezmierzoną ilością zrobionych silników, wiesz jaki to silnik. A jak nie to zapewne jesteś też mistrzem goglowania, wiec szybciutko się dowiesz. Ma luz osiowy wału korbowego od 0,190 do 0,312mm. I zapewniam Cie że nie jest to silnik do kosiarki. Przepraszam za off topic :(, ale nie mogłem nie odpisać Panu inżynierowi. Wracając do tematu dyskusji, zamieszczam screna dla Pana inżyniera bobytempeltona, żeby kolejne silniki składał zgodnie z technologią przewidzianą przez innego inżyniera.

c-360 jaki luz poosiowy na wale

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson