Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termostat FACH 5467 do chłodziarki

grzechocnik 15 Mar 2011 22:58 1196 2
  • #1 15 Mar 2011 22:58
    grzechocnik
    Poziom 2  

Witam
    Proszę o pomoc w rozgryzieniu problemu z termostatem 0010-5467 T10 Fach Cieszyn. Zepsuł mi się on w chłodziarce (stara niemiecka) już kolejny raz w ciągu kilku lat. Kupiłem teraz taki sam jak mi się zepsuł. Podłączyłem tak samo jak było poprzednio czyli do styków 3 i 4 i utrzymuje temperaturę 0stC i nie wyłącza agregatu. Wybite są na nim oznaczenia:
    3-4 4(2) 240~
    3-6 4(2) 240~
    Z tym że poprzednim razem trochę go dostrajałem, żeby się wyłączał.
    Rurka jest zwinięta w spiralę płaską i wsunięta za taflę mrożącą.
    Mam pytania:
    Czy żeby utrzymywał temperaturę chłodziarkową to należy jednak kable podpiąć do złącz 3 i 6 ?
    Po co są te różne połączenia 3-4 i 3-6 ?
    Chwilowo zostawiam agregat pracujący przez noc, ale nie jest to dobre rozwiązanie. Nie bardzo chce mi się znowu stroić go ręcznie.
    Wspomóżcie proszę wiedzą.
    pzdr

0 2
  • #2 15 Mar 2011 23:29
    nares
    Specjalista AGD

grzechocnik napisał:

Rurka jest zwinięta w spiralę płaską i wsunięta za taflę mrożącą.

Końcówka rurki 5-8cm. ma być solidnie przymocowana do płyty("tafli") - jeżeli tego nie zrobisz, nie będzie wyłączał termostat.

0
  • #3 17 Mar 2011 18:41
    grzechocnik
    Poziom 2  

Stała się dziwna rzecz. Lodówka pochodziła dobę i zaczęła się sama wyłączać. Na początku schodziła temperaturą do -4stC i się wyłaczała mimo nastawienia pokrętła na minimum. Po kolejnej dobie wygląda na to że się termostat jakoś sam wyregulował lub dopasował do lodówki i utrzymuje temperaturę około +6stC i już nie spada poniżej zera.
    Dzięki za poradę. Co prawda nie przymocowałem końcówki mocno ale jest w miarę ciasno wsadzona za taflę. Narazie tak zostawię i poobserwuję jeszcze temperatury przy różnych ustawieniach pokrętła. A później może przyczepię mocniej.

0