Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magneti marelli . Opinie na temat testera w każdej kategorii aut.

15 Mar 2011 23:38 6500 3
  • Poziom 14  
    Witam
    Prosił bym w każdej kategori aut czyli osobowe , dostawcze ciężarowe i przyczepy i naczepy o opinie na temat tego testera aktualnie obsługuje tester techa megneto marelli i jestem zainteresowany wymianą na Logic

Pozdrowienia z góry dziękuje za podpowiedzi
  • Poziom 1  
    Powiem tak, nigdy przenigdy w życiu nie bierz testera logic magneti marelli, chyba że za 10 lat jak dogonią texe.

A teraz od początku, tester do ciężarówek kupiłem w 2009 roku poprzez firmę suder plus a był to tester tech dokładnie złożyłem zamówienie w grudniu i dostałem go w styczniu, jak się okazało po kilku miesiącach tester tech magneti marelli to nic innego jak sprzęt konkurencyjnej firmy texa, oprogramowanie tak samo firmy texa to wszystko tylko pomalowane i ubrane w loga firmy magneti marelli, byłem chyba jednym z ostatnich klientów którzy dostali tester tech magneti marelli bo od stycznia 2010 niestety MM chyba popsztrykało się z texą i już od stycznia 2010 nie oferowali tester tech tylko całkowicie swój produkt pod nazwą MM logic, niestety oczywiście jak to każdy nowy produkt miał dużo błędów natury dziecięcej i w ogóle nie można go było porównywać do czegokolwiek, ja przez cały rok 2010 używałem ostatniego modelu czyli tester tech i sobie go chwaliłem, bo być moze nie potrafił zasterować wieloma funkcjami samochodu ciężarowego jak np. reset osuszacza ale spokojnie bez problemu robił np. ustawienie sprzęgła w TG-A i wiele innych, niestety przyszedł rok 2011 i staneliśmy przed wyborem aktualizacji do komputera tester tech, więc zapoznałem sie z ofertą MM oraz wiedząc ze sprzęt MM jest identyczny jak texa zadzwoniłem do texa z pytaniem o aktualizację którą bez problemu można przeprowadzić programem texa mając sprzęt z logo MM tester tech, oferta texa okazała sie droższa o około 400 zł netto za sam soft, w MM proponowali wymianę sprzętu i UPGRADE softu za cene niższą niż sam soft w texa, niestety skusiłem się na ofertę MM bo przecież dostanę nowszy sprzęt+soft no i to był jak się niedawno okazało początek moich problemów.
    Na moje nieszczęście po otrzymaniu logic przez miesiac nie podłączałem żadnego auta bo nie było takiej potrzeby, kiedy przyszło mi do podłączenia było to VOLVO FH EURO5 AdBlue, z błędami AdBlue jeżdziłem do tego auta 3 dni, pierwsze dwa dni mogę przyznać że z mojej winy bo jak się okazało nie miałem kodu wpisanego do oprogramowania a po który należało zadzwonic do MM oraz w 2 dzień okazało się ze soft z płyty dołączonej do sprzętu to tylko taki starter i żeby mieć pełną wersje softu trzeba zrobić upgrade przez net, na 3 dzień kiedy już miałem to wszystko okazało się że najnowszy hiper komputer MM logic jest lipny bo nie wyświetla żadnych błędów AdBlue a na wyświetlaczu w aucie były, ponoć był to pierwszy taki przypadek więc zagryzłem zęby i czekałem na następne zlecenie, tracąc na bęzynę z własnej kieszeni bo zrobiłem 180 KM w te 3 dni i nic nie zarobiłem, smaczku tej sprawie dodaje fak że to samo auto dokładnie to samo auto podłączałem około rok prędzej mając tester tech i też na błędy AdBlue i bez problemu je wykasowałem, ale nic to dostałem kolejne zlecenie kalibracja sprzęgła w MAN TG-A 460 oraz 410 na starej wtyczce duża i okrągła, walczyłem z tym pół dnia nawet zamówiłem elektryka żeby zobaczył czy coś nie jest zrąbane z instalacją bo już cyrki tam odchodziły, jak się okazało po telefonie do MM nowy hiper komputer MM Logic niestety nie potrafi ustawić sprzęgła w MAN TG-A z starą wtyczką i będzie to dopiero niedługo poprawione/dodane do softu, dodam iż starym tester-tech robiłem takie rzeczy kilkadziesiąt razy w różnych MAN-ach bez najmniejszego problemu, a bez tego np. comfort shift albo numery biegów nie będą chodziły, juz się wpieniłem ale dostałem kolejne zlecenie tym razem było auto na drodze oddalone o 160 km w jedną stronę odemnie i była to SCANIA 124, 420 KM z skrzynią OPTICRUISE nauczony doświadczeniem z używania poprzedniego komputera tester-tech w którym podłączałem Opticrusy bez problemu, podjąłem wyzwanie i pojechałem do auta, po czym okazało się ze rozłożyłem laptopa, podpiąłem się pod auto odpaliłem soft wybrałem auto i tu wcięcie bo nowy hiper komputer MM wogóle nie ma mozliwości podłączenia się pod komputer OPC i jest tylko przestażała procedura na papierku z info jak odczytać kody błyskowe, jak je skasowac i co który kod oznacza, i to wszystko nic więcej poprzedni komp miał przynajmniej możliwość zasterowania elektrozaworów a tutaj chyba tym dokumencikiem miałem podetrzeć d....e i później zasterować te zawory.

To na tyle bo więcej mie się nie chce pisać, takze jak masz możliwość to nie bierz Magneti Marelli Logic, zostań przy starym a jak koniecznie chcesz to sprawdz możliwość upgradu softu w TEXA bo to w tej chwili jest jedyny komputer na rynku potrafiący cokolwiek zrobić, ci co sie zastanawiąją czy MM czy TEXA dla cieżarówki uwieżcei mi ja żałuję że mam MM.

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    dokładnie logik to kompletna klapa ten starszy tech o 100% był lepszy my mamy tego i tego ale w wiekszosci działamy na starym tech
  • Poziom 14  
    Witam dzięki za podpowiedzi temat już nie uktualny zresztą po założeniu tego tematu czyli rok temu to dużo się mojej pracy pozmieniało ostatnio chciałem żeby szef kupił nowe oprogramowanie do tester techa znaczy się texy żeby właśnie nie wymieniać na Logic ale nawet nie chce o tym słyszeć. Ale co chodzi o tester techa na prawde dobry sprzęt obsługuje go jakieś trzy lata zero problemów. W związku ze zmianami w pracy kupiłem prywatnie texe nawigator mobile z oprogramowaniem do osobówek prawie rok temu z myślą o rozszerzeniu oprogramowania na ciężarówke bo na co dzień naprawiam ciężarówki tylko nie dowiedziałem się wcześniej ile to będzie mnie kosztować to mój błąd ale zrobiłem tą aktualizacja także w pracy mam wersje 17 prywatnie 25 naprawde dużo się zmieniło na lepsze także polecam. Zastanawiam się nad aktualizacją osobówki ale nie wiem czy warto dużo słyszałem że texa jest nie za bardzo do osobówek
    Może mi ktos coś podpowiedzieć w tej sprawie
    Pozdrowienia