Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Octavia I 2.0 benzyna -jaki prąd ładowania?

wiat.p 16 Mar 2011 09:56 6117 5
 • #1
  wiat.p
  Level 9  
  Nie wiem czy wartość 13.9V jest prawidłowym napięciem ładowania ,przy obciążeniu jak światła,dmuchawa itp.W octavi znajomego jest podobnie ale proszę o wypowiedzi fachowców.Przy okazji jak dobrać akumulator do alternatora 70A oraz 90A.Dziękuję za porady.
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #4
  wiat.p
  Level 9  
  Dziękuję za porady.
 • #5
  mariush19
  Level 13  
  Odgrzeję temat żeby nie zakładać nowego.
  Octavia 2. benzyna silnik AQY.
  Mam problem z niskim napięciem ładowania.
  Zaczęło się od napięcia 13,3V na zaciskach akumulatora pod obciażeniem.
  Alternator fabryczny Valeo 030 903 023 J 90A.
  Wymieniłem dziś regulator napięcia.
  Nastąpiła lekka poprawa. na zaciskach pod obciążeniem, światła, radio, klima, jest 13,6-13,7V. Może bym to przełknął , ale na zacisku alternatora jest 14,5V.
  Skąd bierze się aż taki spadek? Podłączyłem kabel bezpośrednio z zacisku altka do plusa akumulatora i nic to nie dało, nadal 13,7V, a na zacisku altka cały czas 14,4-14,5V. Może dlatego że kabel do tego połączenia wziałem od awaryjnego odpalania z marketu?. Akumulator 2-letni Bosch S5, zero problemów z odpalaniam, napięcia spoczynkowe w normie. klemy cyściutkie, zaciski na akumulatorze z bezpiecznikami czysciutkie, masa na skrzyni sprawdzana przed zimą było ok (jutro jeszcze sprawdzę) . Mam wrażenie że ten spadek napięcia jest tym większy im cieplej na zewnątrz, ale tego jeszcze nie jestem pewien.
  Ma ktoś jakiś pomysł co może jeszcze zrobić sprawdzić? w autach ktore do tej pory mialem, siena, felicia, seicento, zafira, najniższe napięcie było w felicji 14,1 któa to fela miała jak wiemy problemy z ładowaniem na biegu jałowym. Aha pomiary napięć powyżVsze robione na biegu jalowym, dodanie gazu nie zmienia napięcia ładowania nawet o 0,1. Z góry dzięki za pomoc


  edit:

  Dziś rano nowe pomiary, na zimno po zapaleniu na klemach aku 14,27V. po paru minutach spadło do 13,9 13,8V. Niechcący dotknąłem do przewodu czarnego na skrzynce bezpieczników , tego czarnego idącego od altka. był gorący że aż sparzył. Jest coś opisane w tym temacie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2033207.html
  U mnie ta skrzynka bezpieczników nad altkiem jest czyściutka, ale kabel grzeje się mocno, napewno dlatego jest taki spadek napięcia. Jak dotknąłem miernikiem w we włókna tego przewodu to napięcie wynosiło 14,2V mimo że na klemach ciągle 13,8V. Chyba to jest winowajca, da radę ten kabel zacisnąć jeszcze raz bez specjalnych narzędzi , czy może go od razu wymienić?
 • #6
  Pawel wawa
  VIP Meritorious for electroda.pl
  mariush19 wrote:
  da radę ten kabel zacisnąć jeszcze raz bez specjalnych narzędzi , czy może go od razu wymienić?
  Da radę, wyczyścić, zacisnąć, zalutować. Oczywiście końcówki nowe dać. Zamykam.